Kibole pobili niewidomych

Opublikowano: 11.09.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 725

Na fali ogólnonarodowej agresji przeciw uchodźcom z Bliskiego Wschodu ucierpieli także niewidomi. Chuligani-kibice, którzy dopuścili się tego rozboju w Krakowie, staną przed sądem. Grozi im 10 lat więzienia.

Niebawem rozpocząć się mają procesy dziewięciu kiboli, którzy według prokuratury dopuścili się rozboju na grupie niewidomych osób w Krakowie. Niewidomi pod opieką swojego wychowawcy wracali spokojnie do ośrodka dla inwalidów wzroku. Policja podała, iż mieli przy sobie ornamentykę odzieżową innego klubu piłkarskiego niż ten, który adorowali napastnicy i to miało być motywem napaści.

Zaczęło się od wulgarnych wyzwisk, potem w ruch poszły pięści. W pewnym momencie jeden z kiboli wyciągnął pojemnik ze sprężonym gazem pieprzowym i użył go w stosunku do swoich ofiar. Potem napastnicy zerwali z pobitych niepełnosprawnych oznaczenia kibicowskie.

Zdarzenie miało miejsce wprawdzie w kwietniu tego roku, ale dopiero w lipcu zdołano ustalić tożsamość sprawców i ich zatrzymać. Są to młodzi, biali mężczyźni, najprawdopodobniej chrześcijanie, w wieku od 16 do 20 lat. Usłyszeli już zarzuty rozboju. Ośmiu z zatrzymanych zostało objętych policyjnym dozorem.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. Widun 11.09.2015 11:15

  A co mieli ich dyskryminowac ze wzgledu na to ze sa niewidomi ?Czyzby przez autora przemawial handicapizm?

 2. Spliff 11.09.2015 11:15

  “Patriotów”? Trochę mnie zdziwiła ta zagrywka, ale potem sprawdziłem źródło. Czego się spodziewać po lewicy.
  “Najprawdopodobniej chrześcijanie”? Teraz to naprawdę poprawili mi humor 😉

 3. Prometeusz 11.09.2015 12:03

  No i co to ma wspolnego z fala nienawisci wobec imigrantow/azylantow z Bliskiego Wschodu?

  No ale tak: polska narodowo-faszystowska, katolicka dzicz… Potrzeba nam rewolucji, towarzysze! I postepu! 🙂

 4. Jedr02 11.09.2015 12:35

  Ma wspólnego to że przez pryzmat tego typu ludzi znajdujących się wśród imigrantów ocenia się ich wszystkich, podczas gdy tyczy to naszych nie myślimy że wszyscy biali, młodzi chrześcijanie są szczególnym zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa. Jakby na niewidomych napadł jakiś muzułmański imigrant to w komentarzach byłyby ataki na imigrantów, jako że napadli na nich “nasi” to mamy ataki na autora tekstu.

 5. Luk 11.09.2015 13:00

  Ataki na autora tekstu są za paskudną manipulację. Nikt tutaj nie broni durni, którzy okładają innych za szalik w złym kolorze. Jak inaczej niż za manipulację i urabianie ludu można wziąć tekst “najprawdopodobniej chrześcijanie”? Zrównują już chrześcijan z pospolitym przestępcom, by za kilka lat takiego urabiania każdy kto przyzna się do bycia chrześcijaninem miał od razu łatkę bandyty.

 6. shfaya 11.09.2015 13:55

  Kibole to ćwierćmózgi. przecież ci niewidomi nawet nie mogą wiedzieć o co z tym fudbolem chodzi. jak niewidomy mógłby być kibicem czegokolwiek.
  Takim kibolom to powinno się czerwoną kropkę na czole wytatuować żeby wszyscy wiedzieli że to idioci i psychopaci.
  Nie cierpie tej piłki nożnej dla tapczanowych sportowców. Głupie bieganie za piłką dla mas.

 7. Jedr02 11.09.2015 16:18

  Tekst ” Są to młodzi, biali mężczyźni, najprawdopodobniej chrześcijanie,” jest po prostu nawiązaniem czy wręcz pewnym okpieniem analogicznych określeń wobec imigrantów, przy wybrykach których najważniejsze jest to że nie są białymi mężczyznami i są muzułmanami.
  “Ataki na autora tekstu są za paskudną manipulację. ”
  Spodziewałem się tego argumentu, ale stronniczość tego tekstu jest pewną odpowiedzą czy wręcz karykaturą na podobne teksty na temat niechrześcijan i niebiałych. Mimo identycznej formy, identycznego przekłamania jedne budzą aplauz publiczności a drugie internetowe obrzucanie zgniłymi jajami. Przejawia się nam tutaj dosyć standardowe zjawisko, że ludzie oczekują tekstów wyrażających ich poglądy a nie rzeczywistość. Krytyka za manipulacje informacją, służy tylko do atakowania przeciwników ideologicznych i nie ma nic wspólnego z troską o znajomość reali. Zwykła “wojenka” by ustanawiać swoje i nikogo nie interesuje rzeczywistość, która jest nieco bardziej kolorowa, aniżeli czerń i biel, i w której łatki muzułmanina, kolorowego, białego, chrześcijanina, lewaka, homoseksualisty, kibica, prawicowca nie opisuje nam wszystkich cech noszącego ją osobnika.

 8. John23 11.09.2015 21:26

  Tego propagandowego tekstu nie powstydziłby się sam doktor Goebbels. No ale czego się spodziewać po lewackim Strajk.eu

 9. pablitto 12.09.2015 10:49

  Przestańcie się dzielić idi0ci na jakiś mitycznych lewaków i faszystów. Robicie tylko dobrą robotę jakimś dziwnym ludziom “na górze”.

  Rzeknę tylko – mam niewidomego znajomego -m.in. zapewne przez swój “defekt” (sorry, za tak durne słowo) – bardzo wartościowy człowiek, przez duże C – jak bym zobaczył jakiegoś idiotę – obojętnie czy atakującego go, bo nosi nie taki szalik jak trzeba, czy chce go obrabować, jest imigrantem, półmózgim kibolem, narodowcem, przestępcą, chrześcijaninem, wyznawcą “Potwora Spaghetti”,politykiem czy ogrodnikiem – skręciłbym kark za brak szacunku dla człowieka – tyle w temacie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.