Kibice Tour de France zepchnęli z trasy „aktywistów klimatycznych”

Opublikowano: 27.07.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1329

Francuscy „aktywiści klimatyczni” próbowali zorganizować w sobotę swój czwarty protest w trakcie zakończonego właśnie Tour de France. Przed blokowaniem trasy przejazdu powstrzymali ich jednak kibice kolarstwa, własnoręcznie usuwając ich z drogi. Sami działacze ekologiczni zapowiadają natomiast dalszą walkę ze zmianami klimatycznymi.

W trakcie tegorocznego wyścigu „aktywiści klimatyczni” czterokrotnie próbowali przerwać sportową rywalizację. Na ogół ich protesty polegały na próbach blokowania dróg, za co kilku z nich grozi teraz do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna, ale także na odpalaniu świec dymnych.

Do kolejnego incydentu z ich udziałem doszło na zakończenie najbardziej prestiżowej kolarskiej rywalizacji. Ośmioro działaczy ekologicznych z ruchu „Dernière Rénovation” (DR) pojawiło się na 20. etapie wyścigu na odcinku między Lacapelle-Marival i Rocamadour, aby zablokować drogę przejeżdżającym sportowcom.

Zostali jednak w porę powstrzymani przez kibiców oglądających w akcji swoich ulubieńców. Usunęli oni „aktywistów klimatycznych” z jezdni zanim na miejscu pojawiła się francuska policja.

Działacze ekologiczni wydali specjalne oświadczenie po swoich sobotnich działaniach. Zapowiedzieli ich kontynuowanie do czasu osiągnięcia celu, którym ma być powstrzymanie zbliżającej się rzekomo „katastrofy klimatycznej”.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: Autonom.pl

Komentarz „Wolnych Mediów”

I co chcieli w ten sposób osiągnąć, oprócz wkurzenia kibiców? Zmniejszyć emisję CO2 z płuc kolarzy do atmosfery! Wszak intensywniej oddychali.

15

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. ARTUR 27.07.2022 21:48

    Najpierw po złapaniu takiego terrorysty należy sprawdzić czy ma zatkany odbyt aby nie wydzielać CO2 , jeżeli nie to należy naprawić ten błąd .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.