Kibice Lecha z zarzutami znieważania Litwinów

Opublikowano: 24.08.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 693

Jedenastu kibicom poznańskiego Lecha postawiono zarzut dotyczący znieważenia Litwinów z związku z ich narodowością. Według śledczych miały one związek z wniesieniem na stadion ogromnego antylitewskiego transparentu podczas meczu Lecha z Żalgirisem Wilno 8 sierpnia w Poznaniu.

Podejrzani złożyli wyjaśnienia, lecz nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Po przesłuchaniu zostali wypuszczeni, jednak pozostają pod dozorem policyjnym. Muszą także stawiać się dwa razy w tygodniu w komisariacie.

Sympatykom Lecha Poznań zamieszanym w sprawę transparentu grozi do trzech lat więzienia. To nie koniec zatrzymań w tej sprawie. Prokuratura nie ujawnia, ile wydała nakazów, ale wiadomo, że nie wszystkie na razie udało się policji zrealizować.

Autor: jkl
Źródło: Lewica


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. Jedr02 24.08.2013 12:27

  Biedni kibice gnębieni przez państwo…

 2. loc 24.08.2013 14:41

  Pewnie znowu policja ich sprowokowała…

 3. che 24.08.2013 17:54

  Przesłanie tego transparentu było niestosowne, może nawet karygodne. Ale przed panem papieżem albo księdzem spowiadającym też trzeba klękać, Litwa jak przyjmowała od Polski chrzest to musiała “uklęknąć przed polskim panem”. Poddani jak przyjmowali od swojego pana, np. króla jakieś majątki, przywileje, stołki to musieli przed nim uklęknąć. Zatem gest ten jest dopuszczalny w kulturze hierarchicznej, w dzisiejszych czasach można uznać to za uniżenie ale czy poniżenie ?

 4. Jedr02 24.08.2013 21:32

  No pewnie a okreslenie “chamie” nie jest pejoratywne.

  Może Litwini zaczepiali jakąś kobiete? 🙂 Polscy Kibole to przecież tacy bohaterzy, normalnie żołnierze wyklęci XXI wieku.

 5. oskar 24.08.2013 22:20

  @ do Jedro02 “kibole” to określenie używane przez rządowe mainstreamy w celu zdyskredytownia kibiców. Kibice to jedyna grupa, która ma odwagę manifestwać swoje patriotyczne i narodowe poglądy w realu. Na marszu niepodległości, na stadionach czy halach sportowych. Wszyscy inni albo mają to w d…albo tylko się wymądzrzają na forach klepiąc w klawiaturę.

 6. darknorthpl 25.08.2013 00:57

  oskar co racja to racja.
  Media tworzą błędny obraz polskich kibiców w oczach niemyślącej masy

 7. biedak 25.08.2013 03:31

  Dobrze, ze za dewastowanie samochodow z polska rejestracja na Litwie kary nie ma, poniewaz nie mozna znalezc winnych. 🙂 Lewactwo ma bol rzyci przez transparent? Moze wybierzecie sie do naszych polnocno-wschodnich sasiadow na wycieczke? Mam nadzieje, ze pokaza wam prawdziwa litewska goscinnosc.

 8. loc 25.08.2013 09:49

  Siostra była, mieszkała u obcych ludzi i miło sobie wspomina. No ale jeśli na wycieczkę jedzie bandyterka, podpite “karki” z “narzędziami” w bagażnikach, to nie ma co się dziwić, że spotykają ich przykrości.

  Nie oglądam tvn, uważam patriotyzm za jedną z podstawowych cech społecznych, ale nikt mi nie wmówi, że agresywne zachowania i głoszenie obraźliwych haseł to prawdziwy patriotyzm. Szkoda, że ci patrioci ze stadionów okradają i biją własnych krajanów. Poza tym kibolstwo ma taka dziwną cechę, że ono nigdy nie jest niczemu winne, a to, że kogoś opluli, zdemolowali starówkę, czy rzucili racę w sektor rodzinny to manipulacja i prowokacja. że już nie wspomnę o jakże wielce patriotycznej symbolice nazistowskiej obecnej w sub”kulturze” kibolskiej…

  Oczywiście odróżniam kibiców od kibolstwa i piszę o tych drugich.

 9. aZyga 25.08.2013 11:31

  @loc to już wiem kto pod pierniczył żyletę za ,,rasistowskie i faszystowskie” transparenty do uefa, choć do tej pory nikt ich jakoś nie widział.
  Pewnie, że kibole nie są święci.W dużej grupie ludzi zawsze znajdzie się kilku kretynów.Skoro są tacy groźni dla ,,normalnych” ludzi to czemu na ostatnim meczu w Rumuni sektor vip uciekł do sektora ,,kiboli” i tam się schował jak zaczęło się robić gorąco ? Przecież mogli poprosić o pomoc ochronę 🙂
  Może ten film pomoże choć trochę w zrozumieniu tego ,,ruchu”.
  http://www.youtube.com/watch?v=Z-41qVu6iq0

 10. rebelia 27.08.2013 11:26

  Skandaliczne zachowania trzeba piętnować, tak jak trzeba chwalić godne pochwały. Ten transparent był szowinistyczny i kropka!
  Natomiast nie należy generalizować w żadną stronę: nie róbmy z nikogo na siłę ani patrioty ani bandyty. Trochę pomyślunku i analizy sytuacji, a nie tylko bicia piany.

 11. FreeG (korektor i moderator WM) 27.08.2013 12:01

  Cytując swój własny komentarz pragnę wspomnieć, że kibic i kibol to synonimy.

  kibol: kibic, zagorzały zwolennik określonej drużyny sportowej
  kibol: posp. «kibic»
  kibol: pot. pejor. kibic, fanatyk jakiejś drużyny

  Słowo w genezie nie miało znaczenia negatywnego. Zabiegi zrównujące chuligana z kibolem/kibicem zaczęły media. Wbrew zapisom słownikowym, doprowadziły do powstania powszechnego przekonania, że kibol to synonim stadionowego bandyty. Dlatego też nie akceptuję takiej retoryki.

  To oczywiście nie zmienia faktu, że na stadiony wciąż wchodzi duża ilość osiedlowej szumowiny utożsamiającej się z ruchem kibicowskim. Za transparent powinni otrzymać karę, ponieważ jak najbardziej dopuścili się znieważenia. Przypadek wprost klasyczny, nie powinno być problemu w sądzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.