KE nie będzie ograniczać poszukiwań gazu z łupków

Opublikowano: 12.10.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 521

Komisja Europejska nie planuje przygotowywać przepisów, które miałyby ograniczać poszukiwania gaz łupkowego – podaje Rzeczpospolita.

– Nie sądzę, byśmy potrzebowali nowych standardów europejskich, szczególnie jeśli chodzi o gaz łupkowy – powiedział komisarz ds. energii Gunther Oettinger podczas konferencji prasowej w Krakowie.

Zdaniem Oettingera wystarczające są istniejące przepisy krajowe i wspólnotowe. Oettinger uważa, że państwa unijne wykazują ogromną czujność ze względu na istniejące przepisy narodowe i europejskie, które odnoszą się do pierwszych projektów poszukiwawczych. Wypowiedź komisarza oznacza, że KE nie będzie w najbliższym czasie przygotowywać przepisów blokujących prace. Podobną opinię wyraziła unijna komisarz ds. klimatu Connie Hedegaard. Jej zdaniem nie można na tak wczesnym etapie prac odrzucać pewnych technologii.

Obecnie w Parlamencie Europejskim trwa dyskusja, czy proces poszukiwań gazu łupkowego, głównie proces szczelinowania, są bezpieczny dla środowiska oraz czy prawo unijne powinno je ograniczyć.

Źródło: Ekologia.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Velevit 12.10.2011 16:51

    A przez chwilę sądziłem, że może akurat w tym przypadku Bruksela uchroni nas przed korporacyjnym syfem…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.