Kazali im podpisywać, że pracują nie dłużej niż 6 godzin dziennie

Opublikowano: 28.01.2023 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2970

Były współpracownik telewizji TVN, operator Kamil Różalski opublikował na Twitterze korespondencję. Ma ona przedstawiać fragmenty wiadomości innych pracowników TVN, którzy opowiadają o patologiach, jakie miały mieć miejsce podczas ich pracy w stacji.

„Takich kwiatków boi się TVN, specjalista od najwyższych standardów etycznych… Będą więc robić wszystko, by nie doszło do procesu” – napisał na „Twitterze” Kamil Różalski.

Były operator TVN Kamil Różalski do swojego wpisu dołączył fragmenty korespondencji. Można z nich się dowiedzieć, że stacja wykorzystywała kierowców, którzy musieli jeździć bez przerwy. „Kamil, jeśli potrzebujesz, chętnie będę zeznawać. Pamiętam, jak kazali nam podpisywać, że nie pracujemy dłużej niż 6 godzin dziennie i przede wszystkim pamiętam kierowców, którzy jeździli po kilkadziesiąt godzin bez przerwy” – czytamy w wiadomości.

Była koleżanka z pracy napisała Różalskiemu, że przez długi czas pracowała na tzw. umowie śmieciowej, gdzie miała obcinaną wypłatę o połowę stawki. „Przez długi czas pracowałam w TVN na śmieciówce. Pewnego dnia (pod koniec miesiąca) dowiedziałam się, że pracodawca obcina stawki o 50% i to wstecznie – dostałam połowę wypłaty. Byłam wtedy w 9 miesiącu ciąży” – wyjaśniła była koleżanka Różalskiego.

„Takich kwiatków jest cała kwitnąca łąka aż po horyzont. Antydatowanie umów było jakiś czas temu rutynowa praktyka w TVN […] TVN nagminnie stosuje przemoc ekonomiczną” – podkreślił. W kolejnych tweetach pyta ambasadę USA w Polsce, czy amerykański rząd nadal chce chronić te patologie, pyta mainstreamowe rzekome „wolne media”, czy nadal będą ignorować patologie i łamanie prawa przez TVN, zwraca uwagę, że gdyby tak postępowała mała firma. ZUS i PIP by ją ukarali.

Kamil Różalski to wieloletni pracownik i współpracownik stacji TVN, który w 2021 roku opisał w mediach społecznościowych szokującą historię swojej współpracy z tą stacją. Zdaniem Różalskiego TVN nagminnie łamał prawa pracownicze. Firma w odpowiedzi na zarzuty tłumaczyła, że nie łamie przepisów.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com, Tysol.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 28.01.2023 15:52

    A czego wy spodziewaliście się po obcej korporacji medialnej? Amerykańce palcem nie kiwną w tej sprawie. A jak facet spróbuje to nagłośnić już pewna ambasadorka USA szybciutko szepnie słowo naszemu premierowi i faceta odwiedzi ABW o szóstej rano….Witamy w bantustanie…

  2. Paweł 29.01.2023 13:06

    Usłużne bydlaki brali ŚWIADOMIE czynny udział w niszczeniu ludzi, wciskaniu kłamstw, że nawet TVP może pozazdrościć, a teraz wielce pokrzywdzeni. Pies im… lizał, przeklętym kapo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.