Kawalerzysta

Opublikowano: 22.05.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 738

Bohaterem audycji jest Stanisław Grekowicz, m.in. uczestnik słynnej szarzy polskich legionistów pod Rokitną z 1915 roku przeciwko Rosjanom, żołnierz walczący w wojnie polsko-bolszewickiej. Po II wojnie za przynależność do AK zesłany przez Sowietów na Wschód. Po powrocie znalazł pracę w szkole rolniczo-pszczelarskiej w Pszczelej Woli. Niestety nie na długo. Po latach pasjonaci historii z Pszczelej Woli, społeczność uczniowska i nauczycielska, członkowie Strzyżewickiego Towarzystwa Regionalnego postanowili poznać jego losy i upamiętnić Stanisława Grekowicza. Wspomnienia o Stanisławie Grekowiczu przetrwały głównie dzięki jego córce prof. Marii Grekowicz-Rakowskiej (zmarła w 2015 r.), które dzisiaj przekazuje wnuczka prof. Magdalena Rakowska-Boguta.

Źródło: Radio Lublin


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.