Katedra Notre-Dame może być poprawna politycznie

Opublikowano: 01.12.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1081

Jeszcze tej zimy ma się rozpocząć odbudowa archikatedry Notre-Dame w Paryżu. Pojawiają się jednak niepokojące doniesienia dotyczące znaczących zmian w jej przyszłym kształcie. Ogółem ma ona stać się politycznie poprawna, w tym między innymi dostosowana do potrzeb osób „nie zawsze wywodzących się z kultury chrześcijańskiej”.

Kilka tygodni temu komisja zajmująca się renowacją świątyni zaapelowała do przedsiębiorstw o składanie ofert dotyczących odbudowy archikatedry. Ucierpiała ona bowiem w głośnym pożarze, który miał miejsce dokładnie 15 kwietnia 2019 roku. Według obecnych planów, realizacja inwestycji ma rozpocząć się już tej zimy i ma zostać zakończona do 2024 roku.

Apele były skierowane zwłaszcza do małych i średnich przedsiębiorstw oraz rzemieślników posiadających odpowiednie „know how”. Zdaniem brytyjskiej prasy nie oznacza to jednak powrotu katolickiej świątyni do jej wcześniejszego kształtu. Dziennik „The Telegraph” ostrzega nawet przed „politycznie poprawną” zmianą, której ma zostać poddany budynek.

Kościół katolicki za pośrednictwem agencji AFP dementuje już część pojawiających się informacji. Zwłaszcza jeśli chodzi o stworzenie… parku rozrywki wewnątrz katedry. „Konfesjonały, ołtarze i klasyczne rzeźby zostaną zastąpione nowoczesnymi malowidłami ściennymi oraz nowymi efektami dźwiękowymi i świetlnymi, aby stworzyć «emocjonalne przestrzenie»” – pisze tymczasem brytyjska gazeta.

O możliwości daleko idących zmian w Notre-Dame informuje jedna nie tylko „The Telegraph”. Nadzorujący odbudowę wnętrza ks. Gilles Drouin twierdzi, że co prawda zachowany zostanie bliżej nieokreślony charakter katedry, lecz jednocześnie ma ona być dostosowana do oczekiwań osób „nie zawsze wywodzących się z kultury chrześcijańskiej”. Najprawdopodobniej chodzi w tym kontekście o ścieżkę zawierającą „tematyczne kaplice, z naciskiem Afrykę i Azję”.

Na podstawie: Telegraph.co.uk, DoRzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 6 , średnia ocena wartości wpisu: 1,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.