Katastrofa w Kraju Krasnojarskim w Rosji

Opublikowano: 20.10.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 30

Władze ogłosiły stan wyjątkowy w rejonie kuragińskim w Kraju Krasnojarskim, gdzie doszło do przerwania tamy. W wyniku wypadku zginęło 15 osób – poinformowało regionalne Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych. „W regionie ogłoszono stan wyjątkowy” – głosi komunikat ministerstwa.

Tama na rzece Siejba w Kraju Krasnojarskim została przerwana w środku nocy. Woda zalała znajdujące się poniżej kontenery, w których mieszkali pracownicy kopalni złota. Zginęło 15 osób, zaś poszukiwanych jest 6 osób.

Zginęło 15 osób. W ciągu dnia 16 osobom udzielono pomocy medycznej, 4 z nich przetransportowano śmigłowcem ratunkowym do szpitala regionalnego, pięć jest leczonych w szpitalu w rejonie kuragińskim, pozostałych opatrzono na miejscu, trafią do szpitala rejonowego na dodatkowe badania – poinformowała służba prasowa gubernatora i rządu Kraju Krasnojarskiego.

Gubernator kraju Aleksander Uss ogłosił 21 października dniem żałoby.

Według Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych w likwidowaniu skutków przerwania tamy i w poszukiwaniu zaginionych uczestniczy około 300 osób, 6 śmigłowców Mi-8 MSN Rosji oraz małe statki Państwowej Inspekcji ds. Małych jednostek Pływających.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o