Katastrofa w Kraju Krasnojarskim w Rosji

Opublikowano: 20.10.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 744

Władze ogłosiły stan wyjątkowy w rejonie kuragińskim w Kraju Krasnojarskim, gdzie doszło do przerwania tamy. W wyniku wypadku zginęło 15 osób – poinformowało regionalne Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych. „W regionie ogłoszono stan wyjątkowy” – głosi komunikat ministerstwa.

Tama na rzece Siejba w Kraju Krasnojarskim została przerwana w środku nocy. Woda zalała znajdujące się poniżej kontenery, w których mieszkali pracownicy kopalni złota. Zginęło 15 osób, zaś poszukiwanych jest 6 osób.

Zginęło 15 osób. W ciągu dnia 16 osobom udzielono pomocy medycznej, 4 z nich przetransportowano śmigłowcem ratunkowym do szpitala regionalnego, pięć jest leczonych w szpitalu w rejonie kuragińskim, pozostałych opatrzono na miejscu, trafią do szpitala rejonowego na dodatkowe badania – poinformowała służba prasowa gubernatora i rządu Kraju Krasnojarskiego.

Gubernator kraju Aleksander Uss ogłosił 21 października dniem żałoby.

Według Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych w likwidowaniu skutków przerwania tamy i w poszukiwaniu zaginionych uczestniczy około 300 osób, 6 śmigłowców Mi-8 MSN Rosji oraz małe statki Państwowej Inspekcji ds. Małych jednostek Pływających.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.