Katastrofa samolotu podczas awaryjnego lądowania

Opublikowano: 06.05.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 882

Wczoraj wieczorem doszło do tragedii na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo.

Samolot Sukhoi Superjet 100 linii lotniczych Aerofłot, który leciał z Moskwy do Murmańska, zawrócił wieczorem 5 maja na lotnisko Szeremietiewo i wykonał awaryjne lądowanie po 28 minutach lotu. Maszynie udało się wylądować dopiero za drugim podejściem z powodu trudnych warunków pogodowych. Podczas lądowania złamało się podwozie i zapaliły silniki.

W wyniku awaryjnego lądowania rejsu SSJ-100 na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie 41 osób zginęło, w tym dwoje dzieci.

Jedną z przyczyn awaryjnego lądowania samolotu Sukhoi SuperJet 100 na lotnisku Szeremietiewo był dym w kabinie pilotów – taką wersję wysunął wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Lotników Rosji Alfred Malinowski.

„Zdarza się, że dochodzi do uderzenia pioruna. Wskutek tego wybuchł pożar. Być może zapaliły się przewody elektryczne. Jasne jest jedno: załoga nie wyrównała samolotu przed zderzeniem z ziemią, z pasem startowym. Pytanie polega na tym, dlaczego nie wyrównała samolotu i nie wylądowała płynnie, a uderzyła kołem w części nosowej. Moim zdaniem oczywistym jest, że kabina była pełna dymu. I właśnie dym nie pozwalał widzieć ziemi, normalnie widzieć ziemi” – powiedział specjalista.

Zdaniem eksperta wersja o złych warunkach pogodowych w czasie lądowania samolotu nie potwierdza się. „Argumenty, że warunki pogodowe utrudniały lądowanie… Kadry wideo, które obejrzałem wskazują, że panowała normalna widoczność. I uniemożliwić widoczność ziemi mógł tylko dym w kabinie” – powiedział Malinowski.

Obecnie prowadzone są z nimi działania śledcze – powiedział “Sputnikowi” przedstawiciel służb nadzwyczajnych regionu. „Znaleziono i zdemontowano obie czarne skrzynki – urządzenie do rejestracji parametrów lotu i rejestrator rozmów” – podkreślił rozmówca agencji. Jak dodał, z czarnymi skrzynkami pracują obecnie rosyjscy śledczy, a później zostaną one przekazane do odczytu.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2] [3]
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Szwęda 06.05.2019 18:57

  Rosja. Jak zwykle nigdy się nie dowiemy o prawdziwych przyczynach katastrofy. Współczuję ludziom, którzy stracili najbliższych.

 2. SirNick 06.05.2019 19:48

  Jeśli coś jest niewygodne politycznie, to raczej zawsze jest to z zasady maskowane.
  Ale jak to mówi mądre ruskie przysłowie: поживем, увидим.
  Stwierdzenia typu: bo to ruskie, chińszczyzna itp..; prowadzą do przyswajania kiepskich nawyków ;).
  Kiedyś mieliśmy ruskich nałukowców jako aułtorytety, a teraz hamerykańskich.

  Z USA też się dowiedziałeś o prawdziwej przyczynie zawalenia WTC czy WT7 :).

  Schemat otumaniania ten sam tylko opakowanie się zmienia.

 3. akami 06.05.2019 19:58

  Fatalne lądowanie. Coś musiało nie zadziałać, że tak twardo siadali.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.