Katar uzależniony od imigrantów

Opublikowano: 03.01.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1460

Rząd Nepalu jest zaniepokojony ostatnimi działaniami Kataru. Katmandu krytykuje Dohę za próby rekrutacji Nepalczyków, którzy bez jego zgody mieliby zostać zatrudnieni w katarskich siłach policyjnych. Szacuje się, że obecnie w Katarze mieszka blisko 400 tysięcy nepalskich imigrantów.

Nepalski Departament Zatrudnienia Zagranicznego zakazał na sześć miesięcy działalności trzech agencji zatrudnienia. To odpowiedź na prowadzenie przez nie rekrutacji do pracy w Katarze, bez uzyskania wcześniejszej zgody nepalskich władz. Ogółem zgłosiło się do nich kilkuset młodych Nepalczyków, skuszonych możliwością zarabiania w pracy dla katarskiej policji.

Na terenie jednej z agencji zatrudnienia stwierdzono zresztą obecność limuzyny, mającej należeć do Ambasady Kataru w Katmandu, a także jednego z jej urzędników. Sami Katarczycy zaprzeczają tym doniesieniom, twierdząc, że nie brali udziału w rekrutacji nepalskich pracowników. Tym samym odrzucają oni oskarżenia o chęć utworzenia syndykatu z nepalskimi agencjami zatrudnienia.

Sami Nepalczycy są zaniepokojeni działaniami podjętymi przez nepalski rząd. Uważają oni, że represje wobec agencji zatrudnienia zmniejszą popyt na pracowników z tego azjatyckiego kraju. Już wcześniej Katarczycy byli zresztą krytykowani za swoją aktywność na nepalskim rynku pracy. Chodziło wówczas o utworzenie Katarskiego Centrum Wizowego, mającego omijać oficjalne ustalenia Katmandu z Dohą.

Katarscy obywatele stanowią obecnie tylko 12 proc. mieszkańców swojego własnego państwa. Nepalczycy są zaś drugą największą nacją pracującą w Katarze, ustępując w tym względzie jedynie Hindusom. O ich zatrudnianiu przez Katar stało się głośno, gdy pojawiły się doniesienia o dużej ilości zgonów wśród Nepalczyków budujących stadiony na przyszłoroczne piłkarskie mistrzostwa świata.

Na podstawie: Nepalitimes.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.