Katalońska „formacja zbrojna” będzie walczyć o niepodległość

Opublikowano: 15.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2061

Hiszpańskie media wskazują, że Katalonia, która od dawna dąży do niepodległości, zaczyna się radykalizować. Co więcej, separatyści podobno utworzyli własną „formację zbrojną”, która już przygotowuje się do pierwszych działań sabotażowych.

Madrycki dziennik “ABC” donosi, że 5 grudnia, w Katalonii powstała organizacja, zwana „Niezależnymi Grupami Szybkiego Reagowania” (GAAR). Założyciele tego ruchu zamieścili w internecie program, w którym opisują szczegóły swojej działalności. Formacja GAAR zamierza podejmować działania, skupiające się na destabilizacji.

ABC wskazuje, że 21 grudnia, w Barcelonie odbędzie się posiedzenie rządu Hiszpanii. Zwolennicy niepodległości Katalonii planują wziąć udział w protestach i demonstracjach, a radykałowie grożą bardziej zdecydowanymi działaniami, między innymi zablokowaniem posiedzenia, dróg oraz tras kolejowych w regionie. Organizacja GAAR może wziąć udział w bojkocie i niewykluczone, że wywoła chaos w Katalonii.

Hiszpańskie służby prowadzą śledztwo, aby ustalić, kto założył formację GAAR, jaka jest jej liczebność i jakie ma plany. Madryt oczekuje, że władze Katalonii pomogą w zorganizowaniu posiedzenia w Barcelonie, które będzie pilnowane przez około 9 tysięcy policjantów, w tym przez członków lokalnej formacji policyjnej Mossos d’Esquadra. Madryt obawia się, że katalońska policja może przyłączyć się do bojkotu.

W ostatnich latach, Katalonia walczyła o niepodległość na ścieżce politycznej, między innymi organizując referendum i domagając się pomocy z zagranicy. Jednak jak sami widzimy, nastroje radykalizują się, a zwolennicy niepodległości decydują się na bardziej zdecydowane działania, które mogą doprowadzić do wybuchu wojny domowej.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ABC.es
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o