Katalonia zabiega o amerykańskie wsparcie

Opublikowano: 18.11.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1564

Katalońscy separatyści nie ustają w swoich dążeniach o uznanie międzynarodowe dla swoich dążeń. Z tego powodu ponownie uruchomiono działalność katalońskiej placówki dyplomatycznej w Waszyngtonie, natomiast tamtejszy minister spraw zagranicznych rozmawiał na Kapitolu z amerykańskimi parlamentarzystami. Jednocześnie rząd hiszpańskiej lewicy nie robi nic, aby powstrzymać niepodległościowe zapędy Katalonii.

Przedstawiciele Generalitat de Catalunya, czyli katalońskiego systemu władzy, już dwa lata temu otworzyli około dziesięciu swoich placówek dyplomatycznych poza granicami Hiszpanii. Po krótkiej przerwie spowodowanej zamieszaniem z referendum niepodległościowym, ponownie otworzono więc katalońską ambasadę w Waszyngtonie, co jednocześnie spowodowało zwiększoną aktywność szefa katalońskiej dyplomacji, Ernest Maragalla.

Maragall w ostatnich dniach rozmawiał więc na Kapitolu z parlamentarzystami Stanów Zjednoczonych, amerykańskimi autorytetami prawniczymi, a także przedstawicielami tamtejszych think-tanków. Separatystyczny polityk otwierając ambasadę Katalonii podkreślił przy tym, że głównym celem jego władzy jest właśnie uzyskanie przez ten region statusu odrębnego państwa.

Jednocześnie socjalistyczny rząd Hiszpanii nie robi wiele, aby przeszkodzić Katalończykom w ubieganiu się o niepodległość tego regionu. Tamtejszy MSZ wyraził jedynie zaniepokojeniem fałszowaniem hiszpańskiej historii przez swoich własnych obywateli, dlatego nowy hiszpański ambasador w Stanach Zjednoczonych, Santiago Cabanas, nie tylko nie przybył na wspomniane otwarcie, lecz dostrzegł też konieczność przebicia się z własną narracją przez jego państwo.

Na podstawie: ABC.es
Zdjęcie: Teresa Grau Ros (CC BY-SA 2.0)
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o