Kasa, kumoterstwo i wspieranie swoich

Opublikowano: 15.07.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 662

Szef skompromitowanej Polskiej Fundacji Narodowej zarobił w rok 282,6 tys. zł brutto. Wspierający władzę tygodnik “Sieci” dostał 238 tys. zł za artykuły zlecane przez agencje rządowe. W spółkach Skarbu Państwa szerzy się nepotyzm i kumoterstwo takie, jak za najgorszych czasów PO-PSL. O nagrodach, które “się należały” nawet nie będę wspominał. A wszystko to jest zalewane siermiężną propagandą serwowaną przez publiczną TV. Przy takiej konfiguracji PiS nie ma najmniejszych szans na powtórzenie wyniku wyborów z 2015 roku, kiedy wygrał dzięki poparciu “normalsów”.

Fakty są takie, że PiS od kilkunastu tygodni nie może przejąć politycznej inicjatywy. Napływające szerokim strumieniem informacje o kolejnych kompromitacjach i chaotycznych działaniach Polskiej Fundacji Narodowej, nepotyzmie i kumoterstwie w spółkach Skarbu Państwa czy wizerunkowych wtopach polityków “Dobrej zmiany” zdecydowanie przesłaniają wszelkie pozytywne informacje generowane przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Rząd nie może przebić się ze swoimi narracjami, bowiem przegrywają one z kolejnymi doniesieniami na temat finansowego uprzywilejowania władzy i ludzi jej służących.

Jeśli po władzę idzie się przedstawiając, jako alternatywa dla totalnie skompromitowanej ekipy PO-PSL, to trzeba się liczyć z utratą wiarygodności i poparcia społecznego, gdy wejdzie się w buty swoich poprzedników. W PiS chyba o tym zupełnie zapomniano. No bo jak inaczej zinterpretować fakt, że propaganda rządowej telewizji jest dokładnie taka sama (jeśli nie silniejsza, a już na pewno toporniejsza) od tej serwowanej za czasów PO? Jak podejść do sytuacji, w której powiela się schemat “wspierania” swoich gazet i tygodników zleceniami publikacji artykułów sponsorowanych przez rządowe agencje? Jak wyjaśnić to, że w spółkach Skarbu Państwa zatrudniani są lokalni działacze PiS, stare układy polityczno-towarzyskie zostały zastąpione nowymi, a biurokracja zamiast się kurczyć, nadal przyrasta?

PiS, aby wygrać kolejne wybory, powinien zabiegać przede wszystkich o głosy szeroko rozumianego centrum. Większość z tych ludzi to tzw. “normalsi”, którzy nie są w stanie wybaczać politykom ich błędów i kompromitacji (tak jak robi to partyjny “beton”). Niestety na pół roku przed elekcją samorządową i półtora roku przed wyborami parlamentarnymi nic nie wskazuje, aby sposób uprawiania polityki przez PiS miał ulec jakieś diametralnej zmianie. A to oznacza rychłą porażkę i prawdopodobny powrót do władzy ekipy znanej z wyprzedawania majątku narodowego, podnoszenia podatków oraz uległości wobec Berlina.

Jeśli przedstawiciele partii Jarosława Kaczyńskiego liczyli na to, że nikt nie zauważy rażącego kumoterstwa, nepotyzmu oraz arogancji, to się mylili. Polacy są pod tym względem bardzo wyczuleni i każda próba mówienia, że jest inaczej musi się skończyć fiaskiem. Dodatkowo, wydaje się, że platformiana opozycja odrobiła lekcję z przegranych kampanii wyborczych, czego najlepszym dowodem jest to, że stosuje dziś wobec PiS-u te same mechanizmy, które w 2015 roku pozwoliły PiS-owi skompromitować Bronisława Komorowskiego i Ewę Kopacz.

Na podstawie: Twitter.com [1] [2]
Źródło: Niewygodne.info.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. emigrant001 11.05.2018 15:43

  POPIS górą

 2. Krzysztof Zamojski 11.05.2018 18:43

  Jesteśmy tumanieni przez obie partie. To jest zawarty układ między dwiema partiami, które postanowiły się wymieniać aby innych nie dopuścić do głosu. Te partie powstały z jednej, czyli mają wspólny jeden cel do którego dążą dwiema drogami. Mydlenie naszych oczu o rozliczeniu swoich konkurentów to jest ściema taka, aż bije w oczy. Prawdziwe afery nie są wyciągane na światło dzienne, a te które są to dla zmylenia suwerena. Teraz znów dojdzie do władzy PO i będzie narzekało że PIS zapuścił Polskę i znów jakieś aferki będą rozliczane abyśmy pomyśleli że dobrze wybraliśmy. Kiedy przejrzymy na oczy? Już źle to widzę. Niby lasy uratowali…..no i co z tego???
  Jak strategiczne Wody Polskie zostały przejęte przez nieprzyjaznych nam ludzi (bardzo grzecznie to ująłem) Do tego zostaliśmy przygnieceni przez “przyjaciela” ustawą 447 , a żaden z polityczków nawet nie pisnął o tym. Media również nie informowały, a dla zmyłki i zajęcia naszej polonii w stanach wyskoczyli z pomnikiem. Już mi się nawet gadać nie chce, szkoda naszych potomnych.

 3. Krzysztof Zamojski 11.05.2018 22:04

  Autor: dr Jerzy Jaśkowski
  Źródło: WolneMedia.net

  Od Redakcji KIP: Potwierdzamy informację dr Jaśkowskiego zawartą w artykule o wykupowaniu ujęć wody pitnej przez żydowskie koncerny. Piszącemu te słowa obywatel polski żydowskiego pochodzenia powiedział w 2010 r., że w spółce „córce” globalnej korporacji Nestle w Polsce jest tajna żydowska komórka zajmująca się wykupowaniem ujęć wody butelkowanej w postaci tajnych umów.

 4. kozik 12.05.2018 13:57

  Jak wytłumaczyć najkrócej zbieżność POPiSów? Magdalenka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.