Karykatura premiera Izraela to antysemityzm?

Opublikowano: 22.11.2012 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 434

Jeden z najbardziej wpływowych Żydów w Stanach Zjednoczonych, rabin Marvin Hier, oskarżył amerykański „Huffington Post” o antysemityzm, ponieważ gazeta zamieściła karykaturę izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu.

Marvin Hier został dwukrotnie uznany przez tygodnik „Newsweek”, za najbardziej wpływowego rabina w Stanach Zjednoczonych w latach 2007 i 2008. Założyciel i dziekan Centrum Szymona Wiesenthala stwierdził, że gazeta „Huffington Post” dopuściła się antysemityzmu, publikując karykaturę premiera Benjamina Netanjahu, autorstwa brazylijskiego rysownika Carlosa Latuffa, odnoszącego się do aktualnej sytuacji w Strefie Gazy. Na karykaturze widać Netanjahu, wyciskającego palestyńskie dziecko z kartek wyborczych z przezwiskiem lidera Likudu, które wpadają do urny wyborczej.

Zdaniem rabina, kreskówki antysemickie mogą być rozpoznane przez czytelników, zaś insynuowanie korzyści wyborczych z konfliktu jest gorsze niż „karykatury porównujące Żydów do nazistów”. Według Hiera, premier Izraela nie morduje palestyńskich dzieci, lecz chroni swoich obywateli przed atakami Hamasu. Rabin skrytykował brazylijskiego rysownika, zarzucając mu ciągłe przedstawianie Żydów jako nazistów. Gdybym był irańskim ajatollahem, chciałbym mieć na swoich usługach takiego rysownika jak Latuff – stwierdził wpływowy Żyd.

Hier nie omieszkał udzielić złotej rady wydawcom „Huffington Post”, mówiąc, iż nie powinni oni publikować żadnych rysunków Brazylijczyka. Rabin skonstatował swoją wypowiedź stwierdzeniem, że najprawdopodobniej będzie musiał zadzwonić do Adrianny Huffington, będącej właścicielem gazety. Tygodnik „Newsweek” napisał niegdyś, że Hier może w każdej chwili zadzwonić do każdego światowego lidera, dziennikarza i twórcy z Hollywood.

A co na to Carlos Latuff? Stworzył nową karykaturę, którą zamieszczamy wyżej.

Opracowanie: MM
Na podstawie: Algemeiner.com
Źródło: Narodowcy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
jedrek
Użytkownik
jedrek

Protokoły mędrców sjonu ciekawą lekturą

ManiekII
Użytkownik
ManiekII

“Rabin skonstatował swoją wypowiedź stwierdzeniem, że najprawdopodobniej będzie musiał zadzwonić do Adrianny Huffington, będącej właścicielem gazety. Tygodnik „Newsweek” napisał niegdyś, że Hier może w każdej chwili zadzwonić do każdego światowego lidera, dziennikarza i twórcy z Hollywood.”
Niech żyje wolność słowa w żydowskim wydaniu.