Kary dla mężczyzn za przemoc będą surowsze niż dla kobiet

Opublikowano: 06.03.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1402

Przemoc wobec kobiet i dziewcząt już wkrótce ma być traktowana przez brytyjskie organy ścigania tak samo poważnie, jak wykorzystywanie seksualne dzieci czy terroryzm. Minister spraw wewnętrznych Priti Patel jest zdeterminowana, aby skutecznie zapobiegać tego rodzaju przestępstwom.

W przededniu pierwszej rocznicy śmierci Sary Everard, media brytyjskie donoszą, że ministerstwo spraw wewnętrznych jest zdeterminowane, by walczyć z przemocą wobec kobiet i dziewcząt w Wielkiej Brytanii. Minister spraw wewnętrznych Priti Patel chce zrobić wszystko, żeby przede wszystkim zapobiegać takim przestępstwom, a potencjalni sprawcy przemocy względem kobiet muszą mieć świadomość, że sankcje, jakie będą na nich w związku z tym czekać, będą równie surowe, co kary za terroryzm, wykorzystywanie seksualne dzieci lub przestępczość zorganizowana.

„Bezpieczeństwo kobiet i dziewcząt jest [naszym] absolutnym priorytetem i nie akceptuję faktu, że przemoc wobec nich jest nieunikniona. Dlatego w zeszłym roku zleciłam kontrolę, jaka jest reakcja policji na zwalczanie przestępstw, które w sposób nieproporcjonalny dotyczą kobiet i dziewcząt. Raport (z kontekstu wynika, że organizacji feministycznej – przypis WM) trudno się czytało, ale zawierał szereg sugestii dotyczących tego, jak rząd, policja i inne osoby mogą i muszą działać lepiej” – zaznaczyła minister.

Naczelnicy policji będą musieli zwiększyć wysiłki i zasoby w celu poprawienia rekordowo niskich wskaźników dotyczących wyroków skazujących za gwałty. Najnowsze dane the Office for National Statistics (ONS) pokazują, że wynosi on zaledwie 1,3 proc. Stojący na czele prokuratury Max Hill QC przyznaje, że „zbyt mało ofiar ma szansę na dochodzenie sprawiedliwości”, pomimo tego, że gwałty stanowią 37 proc. wszystkich przestępstw seksualnych rejestrowanych przez policję.

Pierwszy etap działań zaplanowanych przez Priti Patel ma objąć szeroko zakrojoną kampanię informacyjną przy użyciu reklam, billboardów, mediów społecznościowych i reklam w radiu, i ma się koncentrować na „celowaniu w sprawców i szkodliwe postawy”.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

Komentarz „Wolnych Mediów”

Wielka Brytania jest państwem przesiąkniętym poprawnością polityczną gender, LGBT, antyrasistów itp. Teraz uległa naciskom lobby feministycznego, aby za identyczne przestępstwo kryminalne wobec płci żeńskiej mężczyźni byli surowiej karani niż kobiety. O karze będzie decydować płeć. Oczywiście, ustawodawcy wciąż nie słyszeli o przemocy kobiet wobec mężczyzn, zwłaszcza psychicznej, która może eskalować do fizycznej. Przemoc fizyczna wobec mężczyzn jest powszechnie wyśmiewana i ze wstydu rzadko zgłaszana, co przekłada się na policyjne statystyki. Przemoc psychiczna, która nie zostawia siniaków a może doprowadzić do śmierci ofiary, praktycznie nie jest rejestrowana i kobietom-sprawcom uchodzi bezkarnie (bo to nie zabójstwo, ale samobójstwo).


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tallis Keeton 09.03.2022 22:10

    Skoro w UK jest tak wielu isl-(s)amców to pewnie i przemoc wobec kobiet jest tam dużo wyższa niż kiedyś była. Ta Patel pewnie jest z Indii, albo z Pakisatu albo z tamtych terenów, więc na pewno zna ten problem. Ale jako kobieta mam poważne wątpliwości, czy przemoc domową wobec kobiet należy zrównywać z przestepczością zorganizowaną i terroryzmem. To mi się nie wydaje sprawiedliwe wobec oskarżonego. No, i też przemoc domową powinno się scigac niezależnie od tego czy sprawcą jest facet czy baba. tak mi się zdaje. 🙂
    poz 🙂
    tal

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.