Kartonowe trumny zyskują w Wenezueli popularność

Opublikowano: 29.08.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Coraz więcej Wenezuelczyków do pogrzebów bliskich wybiera trumny z kartonu w związku z niedostępnością zwykłych drewnianych trumien dla większej części ludności.

Zdaniem meksykańskiego portalu Excelsior, lokalni przedsiębiorcy zaczęli produkcję takich trumien kilka lat temu, jednak wraz z powiększającym się kryzysem w tym południowoamerykańskim kraju spowodowanym spadkiem cen ropy naftowej, dany towar zaczął cieszyć się wzrastającą popularnością.

Cena zwykłej drewnianej trumny wynosi w Wenezueli około 280 tysięcy boliwarów (około 280 dolarów według kursu na czarnym rynku), a kartonowa trumna kosztuje średnio 65 tysięcy boliwarów.

Producenci odnotowują, że wzrost popularności tego typu trumien już ściągnął na siebie uwagę za granicą. Z leżącej obok Kolumbii, Ekwadoru i Peru napływają zamówienia na kartonowe trumny. Jednocześnie ten produkt jest ekologiczny: produkcja jednej kartonowej trumny wymaga 300 razy mniejszego zużycia drewna niż trumna tradycyjna.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

Mądry pomysł .

nemoein
Użytkownik

socjalizm potrafi zniszczyć nawet kraj leżący na ropie naftowej! Za kilka lat to samo czeka kraje półwyspu arabskiego!

Fantom
Użytkownik
Fantom

@nemein
Myślę, że CIA i im podobne służby są o wiele bardziej skuteczne w niszczeniu krajów od socjalizmu. Zresztą, zwalanie wszystkiego na socjal jest takie płytkie i krótkowzroczne…

pikpok
Użytkownik
pikpok

W Ameryce Płd. elity to dno, ukształtowane przez system niewolniczy.

gajowy
Użytkownik
gajowy

@WesołaRzaba
Widzę że dla ciebie “kapitalizm” to po prostu wyidealizowany kapitalizm a wszystko inne (łącznie z realnym kapitalizmem) to socjalizm. Taka postrzeganie utrudnia dyskusję.
Chciałbym tylko zwrócić uwagę że Wolny Rynek nigdy nie jest w praktyce wolny. Ktoś musi pilnować przestrzegania narzuconych reguł. Może to robić silne państwo. Mogą to robić – lobbyści korporacji.

robi1906
Użytkownik

Nie było wojny socjalizm-kapitalizm,
była tylko tradycyjna wojna między państwami, wojna z socjalizmem prowadzona przez “wolne demokracje zachodnie” to tylko jedno z propagandowych haseł które nie ma nic wspólnego z prawdą.
Polska,ZSRR i inne państwa tę wojnę przegrały, w 1939 musieli nas najechać zbrojnie ale już w 1989 zostaliśmy podbici bez jednego wystrzału,
ale było jedno państwo socjalistyczne które nie uległo propagandzie.
Jugosławia i to państwo, musieli podbić już militarnie, bo propaganda i zdrajcy tam nie wystarczyli.