Karta kredytową z czytnikiem linii papilarnych

Opublikowano: 25.04.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 466

Najnowsza karta kredytowa MasterCard zawiera obszar biometryczny przechowujący twoje odciski palców.

Mastercard rozwinął kartę kredytową ze zintegrowanym skanerem linii papilarnych, co ułatwia uwierzytelnianie zakupów w sklepach detalicznych. Karta przechowuje dwa odciski palców i zawiera wbudowany czujnik, który umożliwia autoryzację płatności bez konieczności podpisywania lub używania kodu PIN.

Aby zacząć użytkowanie karty musisz zarejestrować swoje odciski palców w banku, następnie informacje zostaną przekształcone w “szyfrowany szablon cyfrowy”, który będzie przechowywany na karcie. Karty biometryczne MasterCard, są tak samo cienkie jak istniejące karty kredytowe i będą współpracować z obecnymi czytnikami kart chipowych i z numerami PIN.

Będziesz mógł uwierzytelniać zakupy kładąc palec na zintegrowanym czujniku biometrycznym. Karty nie wymagają żadnych baterii ponieważ zasilane są z terminali płatniczych.

Firma MasterCard obecnie sprawdza karty w Republice Południowej Afryki i wspomniała, że ​​w najbliższych miesiącach przeprowadzone zostaną dodatkowe badania w regionie Azji i Pacyfiku oraz wybierają rynki w Europie.

Szerokie wdrożenie planowane jest na koniec roku. Klienci w USA będą musieli czekać na początek 2018 roku, by położyć swoje palce na kartę biometryczną.

Autorstwo: Harish Jonnalagadda
Źródło oryginalne: AndroidCentral.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.