Kardynał Nycz zamierza przyjąć „uchodźców”

Opublikowano: 26.12.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1256

Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz stwierdził w swojej świątecznej homilii, że imigranci próbujący siłowo przedrzeć się przez polsko-białoruską granicę „mają prawo zapewnić sobie to, co niezbędne, korzystając z bogactwa innych”. Z tej okazji duchowny zapowiedział przyjęcie grupy „uchodźców” we współpracy z rządem.

Katolicki ksiądz przewodził mszy świętej z okazji uroczystości Bożego Narodzenia w Bazylice archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W swoje homilii powiedział między innymi, że „Święta te prowadzą nas także do tych, którzy potrzebują naszej pomocy i mają prawo jej oczekiwać, a nawet na nią liczyć”.

W ten sposób kard. Nycz nawiązał głównie do imigrantów koczujących na polsko-białoruskiej granicy, którzy atakując Straż Graniczną i Wojsko Polskie wielokrotnie próbowali siłowo przedostać się na terytorium naszego kraju.

Według hierarchy osoby te „mają prawo zapewnić sobie to, co niezbędne, korzystając z bogactwa innych”, bo na co dzień żyją w skrajnym ubóstwie. W tym kontekście metropolita warszawski przypomniał, że papież Franciszek przed tegorocznymi świętami zaapelował o „konkretną pomoc” dla imigrantów znajdujących się obecnie w obozach w Grecji i we Włoszech.

Jednocześnie kard. Nycz pochwalił polskie instytucje kościelne za szybką reakcję na apel Franciszka. Co więcej, polski duchowny zapowiedział, że Kościół katolicki w Polsce „ofiaruje przyjęcie konkretnej liczby uchodźców”. „Uczynimy to i będzie to we współpracy z rządem, i będzie to ważny symbol miłości na te święta” – dodał metropolita warszawski.

Ponadto usprawiedliwiał masową imigrację do Europy. Stwierdził, że „dzięki Bogu” w Afryce jest dużo ludzi, „ale nie mają żywności, wody, powietrza i słusznie szukają polepszenia warunków życia”. Racja ma więc leżeć po ich stronie, bo „Kościół naucza o powszechnym przeznaczeniu dóbr”.

„Dobrze, że w roku 2021, który się kończy i był trudnym rokiem, obiecaliśmy przyjąć symboliczną, ale przecież realną liczbę uchodźców pod nasze polskie dachy. Ostatecznie nazwa miasteczka Betlejem oznacza „dom chleba”. I trudno, by Polska, która wyrosła z chrześcijaństwa i jest chrześcijańska, nie była takim domem – gościnnym, przyjaznym domem chleba” – zakończył Nycz.

Na podstawie: Interia.pl, PolsatNews.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. bboyprezes 26.12.2021 12:36

    Czyli mają prawo zadbać o siebie kosztem innych/cudzej pracy itp.?
    Jak to było; od każdego wedle jego umiejętności, każdemu według jego potrzeb?

  2. adambiernacki 27.12.2021 07:27

    Nie srardynał znicz tylko było to ustalone od dawna co tołkuję wszystkim niewidomym także od dawna a wystarczy tak po prawdzie spytać np Wojewody by powiedział tak jak to zrobił w radiu, że zgodnie z umowami każde Województwo przyjmuje 2 tys rocznie. Oczywiście wiadomo, że napływ jest dużo większy poza tymi dwoma tysiącami osiedlanymi na podstawie umów. Naturalnie mieli, mają i będą mieli pewne ułatwienia i przywileje niedostępne dla rdzennej ludności bo na tym to polega. Zamiast się podniecać oczywistościami, o których każdy prawdziwy obywatel powinien wiedzieć to sugeruję zacząć się organizować w tym zbrojnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.