Kara więzienia dla szamana, który szturmował Kapitol

Opublikowano: 20.11.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1054

Amerykanin, który szturmował Kapitol w styczniu w stroju szamana wikinga, został skazany na trzy lata i pięć miesięcy więzienia za udział w zamieszkach. Los Jacoba Anthony’ego Chensleya wyszedł na jaw po tym, jak sędzia Royce Lambert wydał swój werdykt, który stanie się możliwym punktem zwrotnym dla kolejnych aktów oskarżenia w ponad 660 sprawach dotyczących zamieszek na Kapitolu.

Prokuratura traktuje 32-letniego „szamana QAnona” jak symbol barbarzyńskiego tłumu, ale sam oskarżony żałuje tego, co zrobił. „Złamałem prawo. (…) Muszę zrobić to, co zrobiłby Gandhi i wziąć odpowiedzialność” – powiedział Chensley w swoich uwagach końcowych.

Amerykanin w stroju wikinga zapamiętał się tym, że podczas zamieszek ubrany był w futrzany kapelusz z rogami i miał pomalowaną twarz w barwach amerykańskiej flagi. Po napaści został oskarżony o chuligaństwo, przymusowy wjazd i nielegalne przebywanie w lokalach na terenie Kapitolu.

Prawnik mężczyzny poprosił Trumpa o ułaskawienie. Szturm na Kapitol miał miejsce 6 stycznia 2021 r. podczas wiecu zwolenników ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa, który nie uznał wyników listopadowego głosowania, które zaowocowały wyborem demokraty Joe Bidena na prezydenta. Wiece doprowadziły do starć z policją. Zginęło pięć osób, a kilkadziesiąt zatrzymano.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.