Kara śmierci w Chinach za ukrywanie zarażenia koronawirusem

Opublikowano: 16.02.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2883

W Chinach będą wykonywane egzekucje za ukrywanie infekcji koronawirusem, a także za zniekształcanie informacji o stanie pacjenta. O tym w sobotę, 15 lutego, donosi DW, powołując się na oświadczenia chińskiego sądu.

Ponadto za przestępstwo zostanie uznane ukrywanie tras przemieszczania się. Osoba, która zachoruje, a następnie przyczyni się do rozprzestrzeniania się koronawirusa, zostanie oskarżona o stworzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego i skazana na 10 lat więzienia, dożywotnie więzienie lub śmierć.

W ten sposób Chińska Komisja Zdrowia zakazała obywatelom z objawami wirusowymi podróżowania przez państwo autobusami, pociągami i samolotami. Ci, którzy wrócili po feriach ze strefy epidemii, powinni przebywać w domu lub pod opieką lekarza przez dwa tygodnie. Brak kwarantanny zostanie ukarany.

15 lutego Europa zarejestrowała pierwszą śmierć z powodu koronawirusa: we Francji zmarł chiński turysta zakażony koronawirusem. Jest to pierwszy śmiertelny przypadek tej choroby w Europie, donosi stacja telewizyjna BFMTV, powołując się na minister zdrowia Francji Agnès Buzyn. Mowa o chińskim turyście z prowincji Hubei, który przybył do Francji 16 stycznia. Został hospitalizowany w szpitalu Bichat, 25 stycznia podjęto surowe środki w celu jego izolacji. Jego stan gwałtownie się pogarszał i przez kilka dni znajdował się w stanie krytycznym na intensywnej terapii – poinformowała Buzyn. Mężczyzna miał 80 lat.

31 grudnia 2019 roku chińskie władze poinformowały Światową Organizację Zdrowia (WHO) o wybuchu zachorowań na nieznane zapalenie płuc w mieście Wuhan w środkowej części kraju (prowincja Hubei). Eksperci zidentyfikowali patogen – jest to koronawirus 2019-nCoV. WHO uznała wybuch za sytuację nadzwyczajną o znaczeniu międzynarodowym i nadała chorobie oficjalną nazwę – COVID-2019.

Liczba zarażonych w Chinach przekroczyła już 66,4 tys. osób, 1523 zmarło, poza Chinami zarażonych zostało ponad 500 osób, w tym dwie w Rosji.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. 3asterki 21.02.2020 20:24

    Niedaleko mu pod tym względem do KRLD. Zachowuje pozory, bo chce korzystać z transakcji z innymi krajami. Ile rzeczy ma tam miejsce, o których zachód nie słyszy bądź nie chce słyszeć …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.