Kara śmierci dla byłego prezesa banku za łapówkarstwo

Opublikowano: 06.01.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1361

Władze Chin skazały na karę śmierci byłego sekretarza komitetu partyjnego i prezesa największej w ChRL firmy, zajmującej się zarządzaniem aktywami China Huarong Asset Management Lai Xiaomina, przekazuje gazeta „New York Times”, powołując się na władze. Sąd chińskiego miasta Tiencin skazał byłego szefa firmy na karę śmierci na podstawie zarzutu o korupcję, łapówkarstwo i bigamię, pisze NYT.

Jesienią 2018 roku Lai Xiaomin został wydalony z Komunistycznej Partii Chin za poważne naruszenie dyscypliny partyjnej i ustawodawstwa kraju. Podczas dochodzenia centralnej komisji ds. kontroli dyscypliny udało się ustalić, że Lai Xiaomin poważnie naruszył dyscyplinę partyjną i zasady, a „ślepe rozszerzenie i niekonsekwentne zarządzanie doprowadziło do tego, że firma poważnie odeszła od swoich głównych zawodowych zobowiązań, a także do złego wpływu politycznego”.

Jak zaznaczono, brał udział w różnych skandalach politycznych, pomagał piąć się po szczeblach kariery konkretnym osobom, uniemożliwiając przeprowadzenie inspekcji i kontroli. Były szef China Huarong przyjmował drogie prezenty, w tym duże sumy pieniędzy, nielegalnie organizował bankiety w drogich restauracjach i klubach, wykorzystywał pozycję służbową w osobistych interesach. Jest również podejrzewany o defraudację mienia publicznego. Sąd w trakcie rozprawy stwierdził, że Xiaomin jest niezwykle chciwy.

China Huarong była jedną z czterech firm, zarządzających aktywami, założonych przez rząd Chin w 1999 roku w odpowiedzi na azjatycki kryzys finansowy, który rozpoczął się w 1997 roku. Obecnie China Huarong jest największą firmą w kraju pod względem wysokości swoich aktywów.

Lai Xiaomin, urodzony w 1962 roku zaczął swoją działalność zawodową w 1983 roku w strukturze Banku Ludowego Chin i pracował tam na różnych stanowiskach do 2003 roku. Następnie rozpoczął służbę w komitecie państwowym ds. nadzoru działalności bankowej.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o