Kara dla Polsatu za Euro 2016

Opublikowano: 18.02.2022 | Kategorie: Gospodarka, Media, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1659

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił, że Cyfrowy Polsat będzie musiał zapłacić blisko 35 mln zł kary za zakłócanie odbioru sygnału niemieckich stacji transmitujących mecze turnieju UEFA Euro 2016.

Polsat odwołał się od decyzji UOKiK, ale Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał wyrok. UOKiK nałożył na Cyfrowy Polsat dwie kary finansowe o łącznej wartości 34,92 mln zł. Chodzi o utrudnianie odbioru niemieckich stacji ZDF i Das Erste podczas mistrzostw Europy w 2016 roku. Polsat celowo usunął niemieckie stacje ze swojej oferty, aby zwiększyć sprzedaż własnych kanałów.

Stacja Polsat złożyła odwołanie od nałożonej kary, ale to nie przyniosło skutku. Decyzja Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów została podtrzymana. „Zakwestionowana praktyka miała miejsce podczas Euro2016. Cyfrowy Polsat usunął niemieckojęzyczne kanały ZDF i Dar Erste z automatycznej listy programów na dekoderach. Te kanały transmitowały większość meczów piłkarskich. Stało się to na pół godziny przez meczem Anglia – Walia” – uzasadnia swoją decyzję UOKiK za pośrednictwem swojego profilu na „Twitterze”.

Autorstwo: jtk
Źródło: Trybuna.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Cami 18.02.2022 15:42

    mam nadzieje ze z Solozskiej kieszeni i pensyjek jego najmnikow a nie z abonentow, zreszta chyba i tak spieprzam do kablowki 🙂

  2. niewolnik 19.02.2022 09:29

    Z Polsatem wytrzymałem tylko 1 rok. Stale przychodziły przypomnienia o wpłacie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.