Kapsułki z marihuaną wyprą wszystkie środki przeciwbólowe?

Opublikowano: 11.05.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 875

Amerykańskie społeczeństwo jest zdecydowanie najbardziej znarkotyzowane na świecie. W Stanach Zjednoczonych trwa epidemia uzależnień od leków na receptę, które sprzedawane są zupełnie legalnie, a koncerny farmaceutyczne liczą zyski. Warto dodać, że w tym kraju zdecydowanie więcej ludzi umiera w wyniku przedawkowania leków, niż z powodu masowych strzelanin. Jednak jednocześnie coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać problem i poszukuje alternatywy dla szkodliwej chemii.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Philadelphia Veterans Affairs Medical Center oraz Uniwersytet w Pensylwanii, w 23 stanach, w których zalegalizowano medyczną marihuanę, liczba zgonów spowodowanych nadużyciem leków opioidowych spadła o niemal 25%.

Co więcej, już w pierwszym roku od legalizacji medycznej marihuany w poszczególnych stanach, odnotowano spadek liczby zgonów z powodu przedawkowania leków średnio o 20%. W tym samym czasie, liczba zgonów wynikających z nadużycia opioidów wyraźnie wzrosła na terenie całego państwa. Centrów Kontroli i Prewencji Chorób podaje wzrost liczby ofiar śmiertelnych z 4.030 w 1999 roku do 16.651 w 2010 roku, a 75% zgonów było spowodowanych zażywaniem leków przeciwbólowych na receptę.

Oczywiście rozwiązanie dla tego problemu znajduje się w zasięgu ręki. W Stanach Zjednoczonych powstają firmy, które zaczynają produkować swoje własne leki oparte o konopie indyjskie, które leczą z wielu bardzo bolesnych dolegliwości. Przykładowo Foria Relief prowadzi sprzedaż czopków dopochwowych zawierających marihuanę. Jest to naturalny produkt, który skutecznie pokonuje ból, działa uspokajająco i relaksująco i jest zachwalany przez klientki.

Na powyższym przykładzie widzimy, że epidemię uzależnień od szkodliwej (i legalnej) chemii można pokonać. Co prawda, typowe leki przeciwbólowe są zdecydowanie tańsze i łatwiej dostępne, a nie wszystkich przecież stać na naturalne leki oparte o konopie indyjskie. Statystyki pokazują jednak, że lekarstwa z marihuaną są skuteczniejsze i zmniejszają liczbę zgonów wynikających z nadużywania.

Należy jednak zadać pytanie – czy koncerny farmaceutyczne pozwolą na to, aby amerykańskie społeczeństwo było zdrowsze? Z tajnego raportu jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie, Goldman Sachs, dowiadujemy się, że długotrwałe leczenie tanimi i mało skutecznymi lekami przynosi korporacjom większe zyski niż w przypadku droższych i skuteczniejszych środków.

Dokument wskazał, że wyleczenie z chorób jest po prostu nieopłacalne finansowo. Wygląda więc na to, że epidemia uzależnień przynosi wielkie pieniądze, dlatego koncerny farmaceutyczne nie będą zadowolone, gdy ktoś pozbawi je zysków.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. gajowy 11.05.2018 13:45

    “czy koncerny farmaceutyczne pozwolą na to, aby amerykańskie społeczeństwo było zdrowsze?” – Tak, pod warunkiem że przerzucą te szkodliwe i zyskowne produkty na inne rynki. Dlatego można się spodziewać nacisków na wzrost sprzedaży tych amerykańskich wynalazków o naukowo udowodnionym działaniu (pro zgonnym) w Polsce i innych krajach. W razie czego stacjonujące tu wojska wspomogą Sanepid i przypilnują sumiennego dbania o zdrowie (to znaczy bezkrytycznej konsumpcji tych cudownych leków).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.