Kandydatowi na gubernatora przeszkadzają biali nauczyciele

Opublikowano: 03.11.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 979

Mieszkańcy amerykańskiego stanu Wirginia wybierali wczoraj nowego gubernatora. Kandydat Partii Demokratycznej Terry McAuliffe na ostatniej swojej kampanii skrytykował tymczasem zbyt duży odsetek białych nauczycieli w szkołach publicznych. Ma on bowiem znacznie przewyższać udział przedstawicieli mniejszości rasowych wśród ogólnej liczby uczniów.

McAuliffe pełnił już funkcję gubernatora Wirginii w latach 2014-2018. Do niedawna był również faworytem sondaży w odbywających się wczoraj wyborach stanowych. W ostatnich badaniach coraz częściej na prowadzenie zaczął jednak wysuwać się Glenn Youngkin z Partii Republikańskiej. Ma to związek z kontrowersyjnymi deklaracjami polityka Partii Demokratycznej.

Podczas niedzielnego spotkania z wyborcami w mieście Manassas skarżył się on na zbyt wysoki, jego zdaniem, odsetek białych ludzi wśród kadry nauczycielskiej w szkołach w Wirginii. Stanowią oni bowiem 80 proc. wszystkich nauczycieli, gdy tymczasem przedstawiciele mniejszości rasowych to już blisko połowa wszystkich uczniów w tamtejszych placówkach publicznych.

Z tego powodu Demokrata zapowiedział, że pod jego rządami dojdzie do „dywersyfikacji” kadry nauczycielskiej. Po swoim ewentualnym ponownym wyborze chce on zachęcić kolorowych nauczycieli do osiedlania się w Wirginii. McAuliffe chce to uczynić głównie poprzez zapłatę za wyżywienie, zakwaterowanie czy czesne na dowolnej uczelni.

Sztab wyborczy Republikanów nie odniósł się do rasowych planów swojego przeciwnika. W rozmowie z telewizją FOX News jego przedstawiciele mówili jedynie o konieczności podwyżek pensji dla nauczycieli.

Departament Edukacji Wirginii już w tej chwili rozpowszechnia na szeroką skalę podręczniki do „krytycznej teorii rasowej”. Wzbudzają one kontrowersje wśród przedstawicieli amerykańskich rodziców, którzy mówią już wprost o negatywnym wpływie wspomnianych treści na ich dzieci.

Według wstępnych wyników wyborów nowym gubernatorem został Glenn Youngkin – kandydat Republikanów.

Na podstawie: DailyWire.com, FoxNews.com
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 3 , średnia ocena wartości wpisu: 3,67 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.