Kanał Sueski będzie miał konkurencję?

Opublikowano: 02.11.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2398

Rosja, Indie i Iran stworzą alternatywę Kanału Sueskiego.

Rosja, Indie i Iran w listopadzie omówią kwestię uruchomienia międzynarodowego korytarza transportowego Północ-Południe — podaje irańska telewizja Press TV. Jego długość wyniesie 7,2 tys. km.

Nowy projekt obejmie transport kolejowy i wodny. Towary będą przewożone z Indii do irańskiego miasta Bandar-e Abbas na wybrzeżu Zatoki Perskiej, następnie do Bandar-e Anzali na wybrzeżu Morza Kaspijskiego, skąd popłyną drogą morską do Astrachania i dalej koleją do Europy.

Korytarz będzie tańszą i krótszą alternatywą dla Kanału Sueskiego: czas i koszt transportu zmniejszy się o 30-40%. Na przykład, w porównaniu do Kanału Sueskiego, towary z Bombaju do Moskwy dotrą przez korytarz Północ-Południe o 20 dni szybciej. Ponadto planuje się, że nową trasą będzie przewożonych 20-30 milionów ton ładunku rocznie.

Wcześniej indyjski minister handlu i przemysłu Suresh Prabhu oznajmił, że trzeba jak najszybciej zacząć aktywnie wykorzystywać korytarz. Dostawy próbne nową trasą odbyły się w 2014 roku.

Zdjęcie: popofloop (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 2 , średnia ocena wartości wpisu: 4,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Kamikadze91 02.11.2018 20:35

    Genialne posunięcie. Cios sprytnie zadany pod przykryciem peleryny prosto w trzewia amerykańskiego Imperium. Taka trasa, jeśli projekt wypali, pozwoli uniezależnić Iran i Rosję od ryzyka amerykańskich sankcji, wszak zysk prywatnych eksporterów czy importerów oraz wielu państw w Europie i Azji przeważy ponad nakazami wielkiego brata. Ponadto w połączeniu z planami zarzucenia wymiany ropy i innych surowców energetycznych na dolara, przez Iran, Rosję, Indie i Chiny pozwoli niemal całkowicie wyrugować amerykanów z interesów gospodarczych w Eurazji.

  2. Cosmo 02.11.2018 22:34

    Brawo ruskie i spółka! My też będziem mieć swój kanał – elbląski. Polacy nie gorsi. Na pohybel USA!

  3. sga 04.11.2018 11:04

    Nie wiem jak z załadunkiem, rozładunkiem. Ale Iran ma w górach tunele (tak potrafią je robić).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.