Kanadyjskie fantazje na temat islamizmu

Opublikowano: 07.02.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 10

Mieszkający w Kanadzie pisarz pochodzenia egipskiego, Said Shoaib, ubolewa nad „naiwnymi i romantycznymi fantazjami”, jakie kanadyjski premier Justin Trudeau snuje o islamistach.

Shoaib uważa, że zachodni politycy, w tym Trudeau, nie mają pojęcia, czego uczy się w meczetach i szkołach islamskich na całym Zachodzie. Przykładem jest stwierdzenie lidera Islamic Party of Ontario – Jaweda Anwara, który nazwał szkoły publiczne w Kanadzie „duchowymi rzeźniami dla naszych dzieci”.

Shoaib stwierdza, że sytuacja w Kanadzie jest tak zła, iż „normalni muzułmanie” – zarówno ci urodzeni na Zachodzie, jak i napływowi – nie mają żadnej innej opcji poza tą, którą oferują islamiści.

„Naucza się na przykład o potędze kalifatu. Czy to jest terroryzm? – pyta Shoaib i odpowiada: – Tak. Ludzie Zachodu nie zdają sobie sprawy z tego, że to jest terroryzm. Kiedy przesiąkasz tą ideą kolonialistycznego islamu, który podbija narody, przejmuje je i kontroluje – stajesz się terrorystą. Nieuzbrojonym terrorystą – dopóki nie nadarzy się okazja…”.

Taka właśnie okazja pojawiła się przed młodym kanadyjskim lekarzem, który niedawno wystąpił w filmie propagandowym z Somalii, gdzie zachęcał innych, by przyłączyli się do ISIS. Film nakręcono na krótko przed tym, zanim został „męczennikiem”.

Shoaib opowiedział o tym, jak ​​wysłał swoje książki do nowo otwartej biblioteki w Kanadzie. W książkach występował przeciwko politycznemu islamowi – ale zostały odrzucone przez bibliotekę. „Powiedzieli mi, że moje książki naruszają kanadyjskie wartości” – mówi pisarz. „Czy to są takie wartości, które wspierają brutalny islam, ale zarazem odrzucają krytykę politycznego islamu?” – pyta jego rozmówca, niemiecko-egipski politolog, pisarz i antyislamistyczny muzułmanin, Hamed Abdel-Samad.

Shoaib wyjaśnia, że ​​jego książki „przeciwstawiają się tym, którzy nienawidzą Kanady i chcą ją zniszczyć. Ci ludzie oświadczyli wprost, że takie są ich zamiary. Napisali tak nawet w swoich książkach, które ta sama biblioteka przyjęła do swego księgozbioru. Czy możesz w to uwierzyć?”.

Tłumaczenie: Memphis
Źródło oryginalne: ClarionProject.org
Źródło polskie: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Ciekawa teza o tym, że każdy muzułmanin, który chciałby ponownego zjednoczenia muzułmanów w jednym państwie, jest terrorystą. Brawo dla tej pani.

Terrorysta to człowiek posługujący się bezpośrednim zabijaniem i zastraszaniem w celu osiągnięcia korzyści politycznych czy jakiś innych.

Muzułmanin, który pragnie żyć pośród innych muzułmanów w państwie wyznającym prawo Koranu jako konstytucję, to normalny muzułmanin. Który zna z historii państwotwórczy charakter obiawienia i szczerze wierzy w tę ewentualność. Terrorystą staje się dopiero, kiedy zaczyna zastraszać innych zwykle niewinnych ludzi i mordować ich, tak jak to można dość często obserwować, bo wydaje mu się, że w ten sposób stworzy swe marzenie.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ