Kanadyjski rząd planuje chińskie rozwiązania

Opublikowano: 20.05.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1280

Rząd Trudeau ogłosił, że współpracuje z liniami lotniczymi w celu rozważenia wymogu „posiadania cyfrowego dokumentu tożsamości” opartego na danych biometrycznych, takich jak rozpoznawanie twarzy, przed wejścia na pokład samolotu podczas podróży lotniczych.

Oświadczenie z 14 maja opublikowane w „Canada Gazette” w sprawie zmiany przepisów dotyczące bezpiecznych podróży lotniczych szczegółowo opisuje, w jaki sposób Departament Bezpieczeństwa Publicznego i Reagowania na Sytuacje Kryzysowe omawiał proponowane wymagania podczas ćwiczenia dla zainteresowanych stron. „Zgodnie z planem (Public Safety’s) Forward Regulatory Plan 2021–2023, w trakcie konsultacjach z zainteresowanymi stronami” – czytamy w oświadczeniu. „Omawiano cyfrowe dokumenty tożsamości i biometryczne dokumenty podróży”.

„Biometryczne dokumenty podróży” zostały zdefiniowane przez Biuro Bezpieczeństwa Publicznego między innymi jako „elektroniczne dokumenty identyfikacyjne wykorzystujące identyfikatory biometryczne (takie jak rozpoznawanie twarzy)”.

Rząd zauważył również, że czterech nie wymienionych z nazwy przewoźników lotniczych planuje wkrótce wdrożyć „innowacyjne rozwiązania w zakresie zarządzania tożsamością”.
Testy mające na celu wprowadzenie technologii rozpoznawania twarzy na kanadyjskich lotniskach trwają już od 2016 roku.

W zeszłym roku ujawniono, że w 2016 roku liberalna administracja zezwoliła na potajemnie zeskanował twarze milionów niczego niepodejrzewających podróżnych na międzynarodowym lotnisku Pearsona w Toronto. Według „Globe and Mail” do szpiegowania podróżnych wykorzystano 31 kamer, a zdjęcia zostały następnie porównane z zestawem danych obejmującym 5000 wcześniejszych deportowanych osób, aby ustalić, czy ktoś nie podróżował, korzystając z fałszywej dokumentacji. Podczas tych „ćwiczeń” skanowano twarze do 20 000 podróżnych dziennie.

Pojawiły się również obawy dotyczące wdrażania przez rząd federalny programu tożsamości cyfrowej. Kanadyjski rząd, Air Canada i dwie inne kanadyjskie linie lotnicze przystąpiły do programu „Known Traveller Digital Identity” Światowego Forum Ekonomicznego.

Jak donosił portal „True North”, w lutym panel federalny z udziałem wiceministra ds. innowacji, nauki i rozwoju gospodarczego Francisa Bilodeau omawiał wykorzystanie tożsamości cyfrowych do śledzenia Kanadyjczyków pod kątem przyszłych szczepień i wynajdywania osób, które jeszcze nie otrzymały zastrzyku przypominającego.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: „True North”
Źródło: Goniec.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.