Kanadyjski parlament uchwalił ustawę o eutanazji

Opublikowano: 19.06.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 317

Senat (izba wyższa parlamentu Kanady) uchwalił w piątek ustawę zezwalającą na udzielanie pomocy medycznej osobom terminalnie chorym i pragnącym eutanazji – poinformowała telewizja CBC News.

Ustawę przyjęto po wielotygodniowych sporach. Niektórzy parlamentarzyści argumentowali, że prawo do eutanazji powinny otrzymać nie tylko osoby stojące w obliczu rychłej śmierci, ale też cierpiące na przewlekłe choroby powodujące degenerację organizmu i osobowości.

W lutym ubiegłego roku Sąd Najwyższy Kanady zniósł zakaz eutanazji, który obowiązywał w kraju od 1993 roku. Sąd opowiedział się za przyznaniem prawa do niej pacjentom „przeżywającym niemożliwe do zniesienia cierpienia” lub chorującym na nieuleczalne choroby.

Jednak kanadyjscy parlamentarzyści ograniczyli projekt ustawy do osób, których śmierć jest „w sposób racjonalny przewidywalna”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o