Kanadyjski kapitalizm z socjalistyczną twarzą

Opublikowano: 21.11.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 668

Jak wynika z nowego badania, znaczna część kanadyjskich liderów biznesu stawia na pierwszym miejscu zasady ochrony środowiska, kwestie społeczne i ład korporacyjny (ESG), jednak większość z nich robi to ze względu na obowiązujące regulacje.

Z badania wynika, że ​​podczas gdy 29 procent dyrektorów generalnych kanadyjskich firm stwierdziło, że ESG jest ich głównym celem operacyjnym — co stanowi wynik dwukrotnie wyższy od średniej światowej — 78 procent dyrektorów generalnych z Kanady stwierdziło, że obowiązki regulacyjne i sprawozdawcze stanowią główny powód nadania priorytetu ESG. Badanie przeprowadziła firma KPMG, która w okresie od 25 lipca do 29 sierpnia przeprowadziła wywiady z 1325 dyrektorami generalnymi.

Dodatkowo 75 procent respondentów stwierdziło, że potrzeba co najmniej trzech lat, aby zobaczyć znaczące zyski z inwestycji ESG, a 63 procent stwierdziło, że mają trudności z pełnym wdrożeniem ESG w swoich przedsiębiorstwach „jako sposobu tworzenia wartości”.

Na pytanie o bariery utrudniające wdrażanie inicjatyw ESG, 79 procent ankietowanych wskazało często zmieniające się przepisy, 74 procent zbieranie i agregowanie danych ESG, 61 procent trudności w budowaniu uzasadnienia biznesowego, 57 procent brak budżetu, a 55 procent brak technologii ESG lub zaangażowania kadry kierowniczej wyższego szczebla w ich firmach.

ESG to zasada inwestycyjna, która stawia na pierwszym miejscu kwestie środowiskowe, kwestie społeczne i ład korporacyjny. Czynniki środowiskowe mogą odnosić się do kwestii takich jak zmiana klimatu, zanieczyszczenie i efektywność energetyczna, podczas gdy czynniki społeczne mogą obejmować zadowolenie klientów lub płeć i różnorodność. Czynniki ładu korporacyjnego mogą odnosić się do składu zarządu, wkładu politycznego lub kultury korporacyjnej.

W ostatnich latach kwestia ESG stała się bardziej powszechna, a badanie przeprowadzone w 2023 r. przez Business Development Bank of Canada (BDC) wśród największych organizacji nabywczych wykazało, że 82% z nich wymagało od swoich dostawców ujawniania informacji na temat co najmniej jednej kategorii ESG. Połowa respondentów ankiety BDC z 2023 r. stwierdziła, że ​​wdrożenie praktyk ESG spowodowało wzrost kosztów operacyjnych, podczas gdy nieco ponad jedna trzecia stwierdziła, że ​​spowodowało to dodatkowe obciążenie administracyjne. Jednak stwierdzili również, że korzyści przewyższają koszty.

Doron Telem, partner i krajowy lider ds. ESG w firmie KPMG w Kanadzie, powiedział, że wyniki ankiety pokazują, że wymagania wobec kanadyjskich prezesów są „znaczne” i że muszą oni zajmować się takimi kwestiami, jak zmiana klimatu, dekarbonizacja i uczynienie łańcuchów dostaw bardziej etycznymi.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

image_pdfimage_print

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 21.11.2024 18:44

    nachalna propaganda ekoświrów zacznie działać jak wiekszość zrozumie, że jest robiona w ekologicznego hooooja:)

  2. Katarzyna TG 21.11.2024 18:48

    Nie nazywajmy tego kapitalizmem bo to się tak ma do kapitalizmu jak krzesło do krzesła elektrycznego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.