Marynarka USA i Kanady w operacji przeciw Hutim

Opublikowano: 19.12.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2133

W poniedziałek Departament Obrony USA ogłosił rozpoczęcie specjalnej operacji militarnej w Zatoce Adeńskiej i na Morzu Czerwonym.

Nowej operacji Amerykanie nadali nazwę „Prosperity Guardian” („Strażnik dobrobytu”) i ma ona „stawić czoła wyzwaniu, jakie stanowią rakiety balistyczne i bezzałogowe aparaty latające ruchu polityczno-wojskowego jemeńskich szyitów-zajdytów – Ansarullahu, zwanego także ruchem Hutich. „Operacja łączy wiele krajów, w tym Wielką Brytanię, Bahrajn, Kanadę, Francję, Włochy, Holandię, Norwegię, Seszele i Hiszpanię, aby wspólnie stawić czoła wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem na południu Morza Czerwonego i Zatoki Adeńskiej”.

Na Morzu Czerwonym znajdują się niszczyciele Marynarki Wojennej USA USS Carney i USS Mason, niszczyciel brytyjskiej Marynarki Wojennej HMS Diamond oraz fregata francuskiej marynarki wojennej FS Languedoc. Jak informował 16 grudnia „Bild”, Niemcy zamierzają na początku przyszłego roku wysłać na ten akwen swoją fregatę F221 Hessen.

Huti są wspierani przez Iran, atakują jednostki ich zdaniem powiązane z Izraelem.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. pikpok 19.12.2023 14:01

  Czy oni wszyscy grają do wspólnej bramki?
  https://wolnemedia.net/zysk-z-wojny-przeciwko-palestynie/

 2. Stanlley 19.12.2023 14:01

  Kanada….

 3. replikant3d 19.12.2023 17:26

  pikpok , niestety tak…To tylko ,,szopka,, dla ogłupiałego ,,ludzika,,

 4. Szurnięty Mędrzec 20.12.2023 04:27

  Specjalna operacja taaaak?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.