Kanadyjska Izba Lekarska kontra iwermektyna

Opublikowano: 29.09.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1399

Lekarzowi z Ontario w Kanadzie oskarżonemu o „rozpowszechnianie dezinformacji” na temat COVID-19 zabroniono wystawiania zaświadczeń zwalniających od maskowania. Dr Patrick Phillips jest „niekompetentny”, uważa ontaryjska Izba Lekarska.

Organ nadzoru medycznego Ontario zabronił lekarzowi rodzinnemu udzielania zwolnień od szczepienia i noszenia masek na twarz, twierdząc, że „celowo rozpowszechniał dezinformację na temat trwającej pandemii”.

College of Physicians and Surgeons of Ontario uważa, że dr Patrick Phillips — który mieszka w wiejskiej społeczności Englehart, około 45 kilometrów na południe od Kirkland Lake — jest „niekompetentny” i winien jest „haniebnego, niehonorowego” postępowania.

Zarzuty przeciwko Phillipsowi zostały skierowane do trybunału dyscyplinarnego. Termin rozprawy nie jest jeszcze wyznaczony. Zarzuty są, przynajmniej częściowo, związane z wypowiedziami Phillipsa w mediach społecznościowych. Lekarza na „Twitterze” śledzi prawie 40 000 użytkowników.

W serii tweetów z 25 września Phillips porównał środki zdrowia publicznego związane z pandemią do traktowania osób niepełnosprawnych w nazistowskich Niemczech. Uznał też system paszportów szczepionkowych w Ontario, który wszedł w życie w zeszłym tygodniu, za nielegalny i stwierdził, że będzie on wykorzystywany do odmawiania opieki medycznej, żywności, rachunków bankowych i zakwaterowania osobom nieszczepionym.

Phillips odmówił współpracy w dochodzeniu w sprawie jego komentarzy i zdecydował się nie „stosować się do naszych wysiłków rozwiązania sytuacji” — stwierdza Izba.

Oprócz zakazu udzielania zwolnień od szczepionek i masek, Kolegium zabrania Phillipsowi wystawiania zwolnień z testów na COVID-19, przepisywania iwermektyny w leczeniu COVID-19 oraz przepisywanie fluwoksaminy, środka przeciwdepresyjnego, i atorwastatyny, leku stosowanego głównie w zapobieganiu chorobom układu krążenia na COVID-19.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.