Kanadyjscy przedsiębiorcy uciekają za granicę

Opublikowano: 15.01.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2145

Gubernator Południowej Dakoty, Kristi Noem, powiedziała podczas swojego pierwszego przemówienia w nowym roku, że prowadzi rozmowy z kanadyjską firmą rodzinną, która chce przenieść swój biznes do jej stanu ze względu na radykalną reakcję Kanady na pandemię. Noem, która jest republikanką, skrytykowała przy tym prezydenta Joe Bidena za utrzymywanie nakazów szczepień na granicach.

O kanadyjskiej firmie pani gubernator powiedziała, że przedsiębiorstwo zamierza prowadzić biznes w Black Hills i jest w trakcie kupowania nieruchomości, której jeszcze osobiście nie widziało. Rodzina przedsiębiorców ucierpiała z powodu restrykcji covidowych wprowadzonych w Kanadzie, a córka została wyrzucona z uniwersytetu, ponieważ nie chciała się zaszczepić. Noem powiedziała, że wciąż funkcjonujące wymagania szczepień na granicy uniemożliwiają rodzinie przeprowadzkę.

W zeszłym tygodniu US Transportation Security Administration przedłużyła nakaz szczepień na granicach dla podróżujących samolotami do 10 kwietnia 2023 roku, tłumacząc to ryzykiem, jakie COVID-19 stwarza dla amerykańskiego systemu opieki medycznej. Obecnie również jest w mocy nakaz szczepień dla przekraczających granicę drogą lądową.

Kanada zniosła wymóg szczepień 1 października.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.