Kanadyjczycy umierają w kolejce do operacji lub zabiegu

Opublikowano: 09.03.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1731

Według zaktualizowanego raportu opublikowanego 2 marca w okresie między 1 kwietnia 2021 r. a 31 marca 2022 r. ponad 14 000 Kanadyjczyków zmarło w oczekiwaniu na operację, skanowanie diagnostyczne lub inne świadczenia zdrowotne. To o 476 więcej niż liczba 13 581 podana w pierwotnym raporcie opublikowanym w grudniu 2022 r.

Przypadki te obejmują szeroki zakres usług zdrowotnych – od operacji biodra i kardiochirurgii po tomografię komputerową i rezonans magnetyczny. Przed śmiercią pacjenci znajdowali się na listach oczekujących od mniej niż miesiąca do ponad ośmiu lat. Według raportu wielu zmarło, czekając znacznie dłużej niż zalecany czas oczekiwania.

„Pandemia pogorszyła złą sytuację, ale był to narastający problem na długo przed pojawieniem się COVID” – stwierdza prezes SecondStreet.org Colin Craig w komunikacie prasowym z 13 grudnia 2022 r.

Każdego roku SecondStreet.org składa wnioski o dostęp do informacji statystycznych, aby uzyskać dane na temat liczby pacjentów, którzy zostali usunięci z list oczekujących na operację, skany diagnostyczne i wizyty u specjalistów z powodu śmierci. Organizacja śledzi również ogólną liczbę pacjentów na listach oczekujących w całej Kanadzie.

Niektóre prowincje śledzą i zbierają statystyki czasu oczekiwania, podczas gdy inne zbierają bardzo mało lub wcale, twierdzi SecondStreet.org.

W grudniu 2022 r. organizacja stwierdziła, że ​​dane wskazują, że liczba zgonów na liście oczekujących była najwyższa od czterech lat, odkąd zaczęła śledzić informacje w latach 2018–2019, a liczba zgonów na liście oczekujących na zabiegi chirurgiczne wzrosła o ponad 24 procent w ciągu ostatnich czterech lat.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.