Kanada zawiesza wymóg „pełnego zaszczepienia”

Opublikowano: 15.06.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1435

Rząd federalny ogłosił zawieszenie wymogów szczepień dla pracowników federalnych i pasażerów pragnących wejść na pokład samolotu lub pociągu w Kanadzie.

Od 20 czerwca osoby podróżujące w Kanadzie nie będą już wymagane szczepienia. Odwiedzający i obywatele Kanady wjeżdżający do kraju z zagranicy nadal będą musieli spełnić wymagania dotyczące wjazdu, a maski będą nadal obowiązkowe dla osób wchodzących na pokład samolotów lub pociągów w Kanadzie.

Pracownicy federalni i pracownicy transportu w sektorach podlegających regulacjom federalnym nie będą już musieli być w pełni zaszczepieni jako warunek pracy. Osoby przebywające na bezpłatnym urlopie administracyjnym ze względu na stan szczepień zostaną zaproszone do powrotu do pracy.

Minister spraw międzyrządowych Dominic LeBlanc powiedział dziennikarzom, że chociaż niektóre nakazy są zawieszone, rząd federalny przywróci je, jeśli sytuacja COVID-19 zmieni się na gorsze. „Dzisiejsze ogłoszenie jest możliwe, ponieważ Kanadyjczycy podjęli działania, aby chronić się nawzajem” – powiedział LeBlanc. „Jesteśmy teraz w stanie dostosować naszą politykę, ponieważ konsekwentnie postępowaliśmy zgodnie z najlepszymi radami władz zdrowia publicznego”. LeBlanc powiedział, że rząd federalny nie żałuje swojego ostrożnego podejścia do zniesienia mandatów, dodając, że polityka Ottawy „ratowała ludziom życie”.

Rząd był pod presją partii opozycyjnych i organizacji branżowych, aby złagodzić niektóre środki ochrony zdrowia publicznego w odpowiedzi na opóźnienia i długie kolejki na lotniskach. Nieszczepieni Kanadyjczycy zawsze mogli wracać do Kanady, ale strona internetowa rządu federalnego głosi, że niezaszczepieni Kanadyjczycy muszą spełnić wszystkie „wymogi przed wjazdem, przylotem, łącznie z testami, ArriveCAN i kwarantanną”.

Urzędnicy rządowi – w tym Alghabra, minister zdrowia Jean-Yves Duclos i dyrektor ds. zdrowia publicznego Theresa Tam – wskazali mandaty jako skuteczny sposób nakłonienia do zaszczepienie większej liczby Kanadyjczyków. Jednak eksperci kwestionowali skuteczność nakazów szczepień w podróżach od czasu pojawienia się bardziej zakaźnego wariantu Omicron. Tam uważa, że skuteczna ochrona przed wariantem wymaga trzeciej dawki przypominającej.

Jak dotąd rządowa definicja „w pełni zaszczepionego” to osoba zaszczepiona dwiema dawkami zatwierdzonej szczepionki przeciw COVID-19 lub jedną dawką szczepionki Johnson & Johnson.

W zeszłym tygodniu rząd federalny Kanady ogłosił, że zawiesza losowe testy COVID-19 na lotniskach.

Mimo że rząd ogłosił, iż zawiesza niektóre nakazy szczepień, minister zdrowia Jean-Yves Duclos zapowiedział, że będzie się odchodzić w oficjalnej nomenklaturze od pojęcia „w pełni zaszczepionych”, co oznaczało dwie dawki, na rzecz możliwości wprowadzenia ciągłej dawki przypominające w przyszłości. „To, co wiemy również od dr Tam i każdego innego eksperta ds. COVID-19, to że dwie dawki nadal znacznie chronią przed ciężką chorobą i śmiercią. [Ale] dwie dawki nie wystarczą już, aby chronić przed infekcją i przenoszeniem” – powiedział Duclos podczas wtorkowej konferencji prasowej. „I dlatego aktualizujemy definicję tego, co to znaczy być dobrze chronionym przed COVID-19. Pełna ochrona przy dwóch dawkach już nie działa”.

Sugeruje to, że rząd kanadyjski zamierza nadal stosować nakazy szczepień i nazywa zakończenie zakazu podróżowania i federalnych nakazów wyszczepiania pracowników „zawieszeniem”, a nie całkowitym „uchyleniem”. „Jeśli sytuacja się pogorszy, jesteśmy gotowi przywrócić politykę niezbędną do ochrony Kanadyjczyków” – zapowiedział minister spraw międzyrządowych Dominic LeBlanc.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

14

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 15.06.2022 15:37

    Rząd Kanady to rząd faszystowski a jego premier z swoimi decyzjami to młody Hitler.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.