Kanada zaprasza na aborcje kobiety z USA

Opublikowano: 22.04.2023 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1422

Rząd Trudeau jest gotów dostarczyć Amerykanom Mifepristone, pigułkę aborcyjną, jeśli Stany Zjednoczone zakażą jej na mocy decyzji Sądu Najwyższego spodziewanej w piątek wieczorem.

„Musimy zachować czujność, jeśli chodzi o ochronę naszych praw reprodukcyjnych” – stwierdziła w wywiadzie dla CTV News minister ds. rodziny, dzieci i rozwoju społecznego Karina Gould. „Z pewnością będziemy starać się, aby zapewnić to amerykańskim kobietom, gdyby tak się stało w Stanach Zjednoczonych”. „Pozostajemy bardzo zaangażowani w zapewnienie wsparcia amerykańskim kobietom, jeśli będą potrzebowały tego dostępu tutaj”.

Na początku tego miesiąca amerykański sędzia okręgowy Matthew J. Kacsmaryk wydał decyzję unieważniającą zatwierdzenie pigułki aborcyjnej przez Food and Drug Administration (FDA), co może spowodować wycofanie leku z półek sklepowych we wszystkich stanach USA. Kacsmaryk stwierdził, że jego decyzja o odrzuceniu zatwierdzenia leku przez FDA wynika z braku przeglądu psychologicznych konsekwencji leku dla użytkownika.

Po orzeczeniu Kacsmaryka z 7 kwietnia pigułka pozostaje dostępna, ale z ograniczeniami. Nie można jej wysłać pocztą, a osoby, którzy jej szukają, muszą odbyć trzy osobiste wizyty u lekarza.

Mifepristone, który jest odpowiednikiem Mifegymiso zatwierdzonego przez Health Canada, jest powiązany z dziesiątkami zgonów, w tym 28 kobiet w Stanach Zjednoczonych.

Na podstawie: True North, Andrzej Kozak
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.