Kanada wprowadzi obowiązek szczepień dla niektórych pasażerów

Opublikowano: 14.08.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1366

Rząd Kanady ogłosił zamiar wprowadzenia już pod koniec września obowiązku szczepień w federalnych służbach publicznych.

Ponadto, jak najszybciej jesienią i nie później niż do końca października, rząd Kanady będzie wymagał szczepienia pracowników w federalnie regulowanych sektorach transportu lotniczego, kolejowego i morskiego. Obowiązek szczepień obejmie również niektórych podróżnych. W tym wszystkich podróżujących samolotami komercyjnymi, pasażerów pociągów międzyprowincyjnych oraz pasażerów dużych statków morskich oferujących nocleg, takich jak statki cruise.

Rząd będzie współpracować z operatorami sektora transportowego. Proces będzie obejmował określenie, w jaki sposób ten wymóg zostanie wdrożony, poprzez potwierdzenie szczepienia COVID-19 i innych środków ochrony, takich jak testy, gdy jest to konieczne.

Co więcej, rząd Kanady oczekuje, że przedsiębiorstwa państwowe i inni pracodawcy w sektorze regulowanym przez władze federalne również będą wymagać szczepień od swoich pracowników. Rząd będzie współpracował z tymi pracodawcami, w celu uzyskania tego rezultatu.

Rząd Kanady wzywa również wszystkie organizacje poza sektorem regulowanym federalnie do wprowadzenia własnych strategii szczepień, opierając się na poradach i wskazówkach dostępnych od organów zdrowia publicznego i Kanadyjskiego Centrum Zdrowia i Bezpieczeństwa Pracy.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: Canada.ca
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.