Kanada też walczy z gotówką

Opublikowano: 04.05.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1829

Kanadyjczycy z dużymi rachunkami podatkowymi będą zmuszeni od 2024 roku płacić przelewem. Czeki lub płatności gotówkowe przekraczające 10 000 dolarów kanadyjskich nie będą akceptowane w przyszłym roku, co budzi obawy, że rząd pewnego dnia wprowadzi walutę cyfrową banku centralnego.

Kanadyjska Agencja Skarbowa (CRA), począwszy od 2024 r., nie będzie już zezwalać obywatelom na spłacanie należności podatkowych powyżej 10 000 dolarów kanadyjskich czekiem i nakaże płatność środkami elektronicznymi zgodnie z nową zasadą, która prawdopodobnie wkrótce stać się prawem.

Od 1917 roku CRA zezwala każdemu, kto ma dług podatkowy, na płacenie „gotówką lub czekiem”, ale od przyszłego roku płatności powyżej 10 000 dolarów będą musiały być dokonywane elektronicznie. Wiele osób decyduje się na spłatę większych długów czekiem, ponieważ jest to łatwiejsze i względnie bezpieczne. CRA nie komentuje, co stanie się z tymi, którzy nie będą przestrzegać nowych zasad.

Ustawa C-47 rządu federalnego premiera Justina Trudeau jest obecnie przedmiotem debaty w Izbie Gmin. Ustawa zawiera klauzulę, która nakazuje elektroniczne płacenie podatków powyżej 10 000 dolarów.

Niektórzy posłowie Partii Konserwatywnej Kanady (CPC) kwestionowali, dlaczego potrzebne jest wyeliminowanie płacenia czekiem. Poseł CPC Marty Morantz powiedział niedawno na spotkaniu finansowym: „Ten artykuł o konieczności płacenia elektronicznie ponad 10 000 dolarów, a co jeśli ktoś nie chce tego zrobić lub nie wie jak?”.

Wielu Kanadyjczyków płaci podatki w formie dużych płatności ryczałtowych, które można wygodnie uregulować czekiem. Większość instytucji bankowych ma ograniczenia dotyczące ilości pieniędzy, które dana osoba może wysłać za pomocą elektronicznego transferu środków.

Ankieta przeprowadzona w 2014 roku przez Departament zamówień publicznych wykazała, że ​​około 26% Kanadyjczyków sprzeciwia się nakazowi płatności drogą elektroniczną.

Zmuszanie Kanadyjczyków do płacenia za pomocą elektronicznego transferu środków zamiast czeków pojawia się mniej więcej w tym samym czasie, gdy rządy na całym świecie reklamują zastąpienie gotówki cyfrowymi walutami banku centralnego.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 04.05.2023 10:28

    Odnosnie rozliczania sie podatkowego to tylko w polskim bambustanie kazdy polak rozlicza sie co roku jak by prowadzil dzialalnosc a 90% ma placone tylko jedna pensje z ktorej sa odciagane skladki i osrane panstwo wie ile zarabiasz bo odciagaja skladki z twoich pieniedzy nawet jak robisz na 3 etaty w roznych firmach to wiedza ile zarabiasz co do grosza bo doja cie od tego ile zarabisz , wiec dlaczego drecza ludzi i kaza wypelniac pity jak by prowadzili dzialalnosc gospodarcza a oni nie wiedza ile zarobili. Prawdopodobnie w zacofanej polsce gdy uzywano liczydla kazali wypelniac pity , teraz gdy jest skomputeryzowana wciaz trzeba wypelniac bo 100 tys urzedasow straci prace.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.