Kampania „Typowy Niemiec” wspiera multikulturalizm

Opublikowano: 18.11.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 9

Na ulicach niemieckiej stolicy pojawiło się blisko półtora tysiąca plakatów z hasłem „Typowy Niemiec”, przedstawiających imigrantów przybyłych do tego kraju w ostatnich latach. To element kampanii „Pokażmy kolory” mającej na celu przekonywanie Niemców do zalet multikulturowego społeczeństwa, a także ocieplającej wizerunek uchodźców kojarzonych w ostatnim czasie z działaniami terrorystycznymi i wyłudzaniem pomocy społecznej.

Na razie plakaty pojawiły się przede wszystkim w Berlinie i jest ich prawie półtora tysiąca, natomiast docelowo mają one zostać zainstalowane w innych niemieckich miastach. Akcja „Typowy Niemiec” ma być przy tym elementem trwającej od pewnego czasu kampanii „Pokażmy kolory”, której pomysłodawczynią jest Sawsan Chebli, a więc córka palestyńskich uchodźców, będąca jednocześnie ministrem w rządzie niemieckiej stolicy i politykiem Socjaldemokratycznej Partii Niemiec.

Kampania ma na celu „walczyć ze stereotypami” i przeciwdziałać rasizmowi oraz uprzedzeniom, które w ostatnich latach miały stać się udziałem sporej części niemieckiego społeczeństwa. Plakaty walczą więc z krytycznym spojrzeniem na multikulturowe i wielorasowe społeczeństwo, kojarzące się Niemcom coraz częściej z aktywnością terrorystyczną imigrantów, a także z wyłudzaniem przez nich pomocy społecznej. Akcja ma natomiast pokazywać pozytywne wizerunku uchodźców.

Z tego też powodu na plakatach przedstawione są historie osób przybyłych do Niemiec w ostatnich latach, a pomysłodawczyni akcji twierdzi, iż nowi mieszkańcy niemieckiego państwa „ubogacają je kulturowo”. Stąd postacie przedstawione w ramach projektu przedstawiają siebie jako przyszłych studentów, czy też działaczy na rzecz praw człowieka.

Na podstawie: Focus.de
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Niemcy, nacja bez wiodącej haplogrupy, inaczej niż w przypadku Polski. Około 55% Polaków posiada jednolitą haplogrupę R1a1. Co zaś tyczy się Niemców to jest to jeden z najbardziej skundlonych narodów, taki miks z : R1a1 30%, R1b1 30% … reszta jest pod:
https://bialczynski.pl/
A teraz będą się ,,dokundlać,, :) ….. a do czego to doprowadzi ? Proste ! Do zaniku ewolucji człowieka. Tak w skrócie, z izolowanej rasy może powstać nowy gatunek i tak, jak dla Nas homo habilis jest/był taką, hmm… mądrzejszą MAŁPĄ, tak My w obecnej formie możemy być ,,małpami,, dla następnych etapów rozwoju hominidów. Ale po wymiksowaniu wszystkiego to będzie… jak z kolorystyką w socjalizmie…wszystkie odmiany i odcienie ..kału :p i wejścia na wyższe poziomy rozwoju nie będzie.
Więcej pod:
http://europasoberana.blogspot.com/2013/05/nowa-klasyfikacja-rasowa-i_5.html

Smaczek na koniec ,, Stąd postacie przedstawione w ramach projektu przedstawiają siebie jako przyszłych studentów, czy też działaczy na rzecz praw człowieka.,,…taa a robić nie ma komu ?!

maciek
Użytkownik

Pracowałem w Berlinie ciężko na budowie w czasach kiedy pod ciuchami roboczymi miałem eleganckie ubranie i paszport z mapą w kieszeni aby udawać turystę. Z moimi kumplami robolami z Polski (nierzadko z wyższym wykształceniem, lub wielkim talentem artystycznym) nazywaliśmy wszystkich kolorowych “typische deutsche”. Nasze obraźliwe epitety razem z polskimi przekleństwami zrobiły furorę na największym w świecie placu budowy. Po 25 latach przedostało się to do “deutsche mainstream medien”. :)

MichalR
Użytkownik
MichalR

Hassain nie można powiedzieć że w dużej grupie ewolucji się nie uświadczy. To że my mamy w Europie do 4% genów neandertalczyka jest przykładem tego że chwilowe przemiemieszanie genetyczne może być motorem napędowym dla ewolucji. Wyścig wygrają najsilniejsze geny z punktu widzenia prokreacji.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

@MichalR ….ewolucja jest pewnego rodzaju ,,specjalizacją,, a w dużej grupie ciężko o specjalizacje wszystkich. Zmiany ewolucyjne przebiegać muszą w całej grupie/stadzie/gatunku, bo inaczej powstałe mutacje będą się ,,rozpływać,, w masie, lub nawet jak coś by powstało w dużej masie to tyczyć się będzie niewielkiej ilości osobników, które to jeżeli ,,chcą,, zachować zmianę/utrwalić to muszą się odłączyć od większej całości.
Sam Darwin opisywał że ewolucja przebiega w oddzielonych od większej całości małych grupach. Czyli duża masa utrwala tylko zmianę ale zmniejsza potencjał powstania nowej.

maciek
Użytkownik

@MichalR

A co z genami które przegrywają i wyłażą dopiero przy zmianach otoczenia?

maciek
Użytkownik

@Hassasin

Czy uważasz że ewolucja przebiega poprzez oderwanie się mutacji od stada, czy poprzez mutację całego stada? Czy jedno i drugie?

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Po przez oderwanie się od stada, utrwalają się zmiany przez wzrost nowego i odrębnego stada/zbioru . To akurat opisał sam Darwin :p …o powstaniu w izolacji odrębnych podgatunków jakichś tam ptaszków.
W skrócie; w dużej masie łatwo może powstać zmiana, ale nie powstaje ona u całego stada tylko u nielicznych albo wręcz u pojedynczych osobników Jeżeli jest pozytywna to promuje jej posiadaczy (pozytywna to np: dłuższe kły które lepiej szarpią krtań), a że nie liczni ja posiadają to promocja dotyczy nie wielu osobników. jeżeli zmiana daje przewagę np: zdobywanie pożywienia mniejszym kosztem energetycznym to przeważnie jest ,,promowana,, przez prokreacje.
Skrót drugi: sprawny myśliwy ma więcej d…. . I na marginesie, inteligencja pochodzi od drapieżników, a nie od przeżuwaczy :p

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

@maciek@MichalR … właśnie te od 1,9% do 3,9% genów homo neanderthalensis świadczy o jego ,,prawie całkowitej przegranej,, gdyż wygrały tylko te jego geny które pozwalały homo sapiens sapiens lepiej przystosować do zimnego klimatu (masywniejsza budowa ciała, jasna skóra, inna budowa stawu skokowego niż u negroidów ….no i większa mózgoczaszka niż u negroidów).. czyli te hybrydy sapiens sapiens z neanderthalensis rozmnażały się dalej, jeżeli przeżywały kolejne zimy .. i geny szły w świat (ciekawe ile procent genomu neanderthalensis jest u północnych Skandynawów :p…tacy oni śliczni tam) Sam podgatunek nie przetrwał, ale potomstwo hybryd już tak.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Większość mówiąc o ewolucji ma na myśli rozwój. Nie, to jest kolejna specjalizacja, która może okazać się rozwojem, jeżeli będzie udana.

maciek
Użytkownik

@Hassasin

A co ma na myśli mniejszość mówiąc o ewolucji? (Nie pytam zaczepnie. Czytam książki w temacie, nie ogarniam, a dalej jestem ciekawy.)