Kampania strachu i nienawiści

Opublikowano: 12.09.2023 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 941

Rozpoczęła się kampania wyborcza, której ton nadają kolejne pomysły partii rządzącej. Tym razem jednak nie chodzi już o rozdawnictwo pieniędzy w programach socjalnych czy kolejne „innowacje” Mateusza Morawieckiego, wprowadzające np. Nowy Polski Ład, który zamiast wesprzeć przedsiębiorczość, stał się zmorą wielu branż. Spindoktorzy Prawa i Sprawiedliwości zdecydowali się wykorzystać wojnę na Ukrainie, aby odwołać się do najprostszych instynktów społeczeństwa, w tym przede wszystkim strachu. Poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego ma teraz konsolidować się w duchu obrony granic, jednoczenia sił przeciw Rosji Władimira Putina i poszukiwaniu obcych agentur. Temu przede wszystkim służy powołana ostatnio komisja analizująca rosyjskie wpływy w Polsce, czy wchodząca właśnie w życie tzw. ustawa antyszpiegowska, która wprowadza kary nawet za tzw. „dezinformację”. Podsycaniu atmosfery strachu służy też nagłaśnianie przez media „groźnych dla bezpieczeństwa państwa zachowań”, jak choćby rozklejanie wlepek Grupy Wagnera, czy wysyłanie nieautoryzowanego sygnału: „radio-stop”, zatrzymującego ruch pociągów. Czy wyborcy znów dadzą się nabrać na tę swoistą polsko-polską wojnę i emocjonalne zabiegi sterników naszej rzeczywistości politycznej? A także jak uodpornić się na medialną histerię? O tym w kolejnym odcinku z cyklu „Dokąd Zmierzamy?” opowie w rozmowie z Kamilem Klimczakiem, cybernetyk społeczny i filozof, Magdalena Ziętek-Wielomska.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.