Kamery samochodowe oglądają teraz wszystko co robisz

Opublikowano: 23.09.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2395

Już dawno minęły czasy, kiedy można było usiąść za kierownicą i pojechać przed siebie, aby uzyskać odrobinę prywatności.

Dzisiaj wszędobylskie oko wielkiego brata widzi każdy nasz ruch, a to wszystko dzięki systemowi kamer, które zostały umieszczone w samochodach. Zrobiono to, po to, by wyłapać kierowców zasypiających za kierownicą. Jednak prawdziwy cel tego zabiegu był zupełnie inny, mieć pełną kontrolę nad każdym naszym ruchem.

Naukowcy z Instytutu Fraunhofera opracowali teraz inteligentny system kamer samochodowych, który może „dokładnie określić, co robi kierowca”, zgodnie z nowym raportem Gizmodo .

Już teraz kamera jest pozycjonowana jako „potencjalnie poprawiająca bezpieczeństwo funkcji jazdy półautonomicznej”, potencjalnie funkcja ta może pomóc kierowcom pojazdów półautonomicznych zwracać uwagę na drogę.

Te prace skłoniły The Fraunhofer Institute of Optronics, System Technologies and Image Exploitation do opracowania systemu który będzie mógł odganąć co robi kierowca w każdym momencie. Dla przykładu system może określić, kiedy kierowca popija kawę lub patrzy na telefon. Na podstawie takich informacji system może określić że kierowca jest zdekoncentrowany i przejąć kierowanie pojazdem.

Źródło oryginalne: Gizmodo.com
Źródło polskie: WiciPolskie.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 23.09.2021 17:43

    Wszystko zostało tak przeinaczone, że obecnie mamy eksterminację ludzkości… dla jej bezpieczeństwa!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.