Kamera CCTV pomyliła tablicę rejestracyjną z napisem na ubraniu

Opublikowano: 21.10.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1554

Urządzenia, choćby najbardziej „inteligentne”, wciąż pozostają tylko urządzeniami. Przekonała się o tym para Brytyjczyków, która otrzymała zaskakujący mandat za zajęcie pasa dla autobusów w Bath. Problem polega jednak na tym, że… kamera CCTV pomyliła numer tablicy rejestracyjnej z napisem na koszulce przypadkowej kobiety.

Choć cała historia zakrawa na żart, to jednak zdarzyła się naprawdę. Para Brytyjczyków – David i Paula Knight, otrzymali mandat w wysokości £60 po tym, jak kamera CCTV błędnie założyła, że to właśnie oni wjechali samochodem na jeden z buspasów w mieście Bath. Problem polega tylko na tym, że Brytyjczycy nie przebywali w owym czasie nawet w pobliżu Bath, a na zdjęciu nie został uchwycony ich samochód, tylko przypadkowy przechodzień. Szybko okazało się, że kamera „pomyliła” napis na kobiecej koszulce „knitter” z numerem tablicy rejestracyjnej „KN19 TER”.

Zarówno ukarani mandatem Brytyjczycy, jak i urzędnicy, którzy zostali poinformowani o całym zdarzeniu, nie byli w stanie zachować powagi po odkryciu błędnego odczytu z kamery CCTV. „Rzecz jasna nikt nie spojrzał na zdjęcie, a zostało ono wygenerowane komputerowo” – zaznaczyła Paula Knight na łamach „Daily Mail”. A jej mąż dodał: „Dużo się z tego śmialiśmy. Nie było mowy, żebym zapłacił za kobietę idącą buspasem w zabawnej koszulce!”.

Na sam koniec dodajmy, że mandat Brytyjczyków, zanim wyjaśnili oni sprawę, podskoczył z 60 GBP do 90 GBP, ponieważ nie uiścili oni grzywny na czas. Teraz jednak urzędnicy cały mandat anulują.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.