Kaczyński znów zapowiada żądanie reparacji od Niemiec

Opublikowano: 05.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 923

Jeśli Republika Federatywna Niemiec płaci pewnym krajom reparacje po II wojnie światowej, to powinna płacić też Polsce, która będzie się tego nadal domagać. Stwierdził to w sobotę 2 lipca podczas spotkania z mieszkańcami Białegostoku prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

„Niektórzy krzyczą, że jak my mówimy o reparacjach z Niemiec, to do niewłaściwej szkoły żeśmy chodzili. Jest oczywistym, że innym płacili, to dlaczego nam mają nie płacić; co my gorsi?” — oświadczył Kaczyński.

Zdaniem Kaczyńskiego walka z Niemcami o reparację będzie trwała i trudna, ale mimo to rząd Polski powinien „o tym pamiętać”. „Nie możemy niczego odpuszczać, nie możemy być miękcy. Nie możemy dawać innym i nie żądać nic w zamian, bo to się po prostu zawsze źle kończy” — ogłosił.

Ponadto polityk powiedział, że pomagając Ukrainie Polska „broni własne interesy”. Opowiedział się również za wzmacnianiem „sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi”, ponieważ są „jedynym krajem, który może się przeciwstawić Rosji”. „Mówiąc najkrócej, tylko z nimi Rosja się liczy” — zauważył Kaczyński.

Źródło: pl.News-Front.info

Komentarz „Wolnych Mediów”

PiS od lat deklaruje, że będzie żądał od Niemiec reparacji. Tymczasem do dziś nie wystosowano wobec Niemiec oficjalnego dokumentu z roszczeniami. Poniżej jego wypowiedź sprzed 4 lat.

Wygląda więc to raczej na stały element gry wyborczej przypominany przy kolejnych wyborach. Wyborców zachęcam do zadawania Kaczyńskiemu banalnego pytania: „Co zrobiłeś w tej sprawie, oprócz gadania?”.

4

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 05.07.2022 20:18

    pucuj sie dalej duck 😀 bo pisiki kiepsko kiepsko w sondazykach

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.