Kaczyński ukarany naganą za obrazę osób transpłciowych

Opublikowano: 29.09.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1146

Jak przekazała dziennikarka Radia ZET Karola Olszewska-Merk, Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, został w środę ukarany naganą przez Komisję Etyki Poselskiej.

Monika Falej z Lewicy, która jest przewodniczącą komisji, przekazała, że lider partii rządzącej miał zostać upomniany w związku ze swoimi wypowiedziami, w których szydził z osób transpłciowych.

Wniosek w sprawie ukarania prezesa Prawa i Sprawiedliwości złożyła poseł dr Anita Kucharska-Dziedzic z Lewicy. „DOŚĆ! Czas skończyć z mową nienawiści i haniebnymi politycznymi rozgrywkami wykorzystującymi mniejszości! Dzisiejsza decyzja Komisji Etyki o ukaraniu prezesa Kaczyńskiego niech wyznacza nową jakość w polskiej polityce” – pochwaliła się na „Twitterze” posłanka.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński 25 czerwca na konferencji we Włocławku na temat bardzo rozchwianych emocjonalne osobach transpłciowych.

„Musimy (…) doprowadzić do tego, żeby jakieś reguły przyzwoitości, normalnego języka, reguły kultury po prostu, takiej elementarnej kultury powróciły. To jest nasz cel. musimy także doprowadzić, chociaż to może najtrudniejsze, do tego, żeby powróciła prawda” – powiedział. „Oczywiście ktoś się może z nami nie zgadzać, ma lewicowe poglądy. Uważa, że każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć, że teraz, do tej pory, do godziny – jest w tej chwili koło wpół do szóstej – byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą” – powiedział Kaczyński i krótko się zaśmiał nie ukrywając rozbawienia. „Bo przecież lewica uważa, że tak powinno być. I należy tego przestrzegać. Mój szef w pracy, dajmy na to, czy nawet moja koleżanka, czy mój kolega powinni się do mnie zwracać już tym razem w formie żeńskiej.No, można mieć takie poglądy, dziwne, co prawda. Ja bym to badał, ale…” – dodał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl, Twitter.com, TVN24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.