Kaczyński poza rządem

Opublikowano: 21.06.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1518

Jarosław Kaczyński oznajmił, że podał się do dymisji, a jego rezygnacja został przyjęta przez premiera Morawieckiego i zaakceptowana przez prezydenta Dudę. Co teraz z bezpieczeństwem Polski, o które Kaczyński dbał?

Jarosław Kaczyński w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego pełnił funkcję wicepremiera odpowiedzialnego za sprawy bezpieczeństwa. Piastował stanowisko szefa rządowego Komitetu ds. bezpieczeństwa. Dymisja Kaczyńskiego była w tym sensie nieoczekiwana, że o swojej rezygnacji poinformował media już po tym, gdy została złożona. W rozmowie z dziennikarzem PAP Kaczyński był z siebie i swojej aktywności na tym stanowisku dość zadowolony. Twierdził, że wykonał założony przez siebie plan, choć nie oczekiwał, że za wschodnią granicą będzie toczyć się wojna. Kaczyński dodał przy okazji, że wojna na Ukrainie będzie, w jego ocenie, trwała jeszcze długo.

Przyczyny dymisji Kaczyńskiego są oczywiste: musi skoncentrować się na pracy partyjnej. „Chodzi po prostu o to, że partia musi odzyskać werwę, bo zbliża się ten czas, który dla każdej partii politycznej na świecie jest najważniejszy. Wybory są po to, aby uzyskać dobry wynik wyborczy, a jeśli chodzi o PiS, to tym dobrym wynikiem wyborczym będzie ich wygranie i możliwość sprawowania władzy, oczywiście w koalicji Zjednoczonej Prawicy” – mówił lider PiS.

Kaczyńskiego na tym stanowisku zastąpi, zgodnie z oczekiwaniami, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. Jego nominacja jest dla Kaczyńskiego „naturalną decyzją”, ze względu na tocząca się u polskich granic konfliktem zbrojnym.

Odpowiedzi na pytanie, czy Polska stała się bezpieczniejsza w czasie, gdy Kaczyński była na tym stanowisku, każdy musi udzielić sobie sam.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

13

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. miskolabor 21.06.2022 16:16

    Toż to czarny dzień dla bezpieczeństwa Polski. Jak się pozbieramy po takim ciosie??? 😳🤭🤣🤣🤣🤣🤣

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.