Kaczyński odpowie za podżeganie do przemocy?

Opublikowano: 07.11.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2012

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus i poseł Krzysztof Śmiszek złożyli zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego. Politycy Lewicy uważają, że „wicepremier przekroczył uprawnienia i namawiał do przemocy, co w naszej opinii stanowi naruszenie kodeksu karnego”.

„W wyniku „orędzia”, w którym namawia do walki z protestującymi, agresywne, uzbrojone bojówki w całym kraju napadały na bezbronnych protestujących. Używały pałek, noży i innych narzędzi – pobiły i raniły wiele osób” – czytamy na profilu facebookowym ugrupowania „Wiosna Biedronia”.

Posłowie oskarżają Kaczyńskiego o popełnienie przestępstw z „Kodeksu karnego” (Art. 18. KK § 1 i § 2): „Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego”.

„Chcemy procesu. On jest odpowiedzialny za przemoc, która pojawiła się na ulicach podczas protestów. Takich sytuacji było wiele i w naszym odczuciu są to bezpośrednie konsekwencje podżegań Jarosława Kaczyńskiego. Robił to wielokrotnie, z sejmowej mównicy i w swoim orędziu, podczas publicznych przemówień. W zawiadomieniu do prokuratury podajemy przykłady jego słów. Chłopak pocięty nożem, ksiądz wychodzący z bronią z kościoła, to wszystko jest odpowiedzialność Jarosława Kaczyńskiego. Niech za to odpowie” – komentuje dla Portalu Strajk posłanka Joanna Scheuring- Wielgus.

Prezes PiS w zeszłym tygodniu apelował do wszystkich członków i sympatyków o aktywną obronę polskich kościołów, tradycji i cywilizacji, zagrożonej w jego mniemaniu przez uczestniczki strajku kobiet. Całość orędzia przypominamy na wideo powyżej, a poniżej satyryczny montaż.

Już tego samego dnia po wygłoszeniu przemówienia przez prezesa PiS na ulicach doszło do eskalacji przemocy wobec osób manifestujących oburzenie wyrokiem TK w sprawie zakazu aborcji. Posłowie Scheuring-Wielgus i Śmiszek opisują przykłady w zawiadomieniu do prokuratury. Ataki, pobicia, używanie gazu, noża, strasznie bronią palną, agresja słowna- to konsekwencje działań Jarosława Kaczyńskiego, czytamy w zawiadomieniu.

Prokuratura nie podała terminu rozpatrzenia wniosku posłów Lewicy.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 3,44 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Remigiusz
Użytkownik
Remigiusz

nie odpowie za nic , nikt nigdy nie odpowiadał to dlaczego on … ? taki clicbaitowy tytuł .. dla poczytności i pod publiczkę. nawet nie czytałem bo mi szkoda czasu.