Kaczyński o Strajku Kobiet

Opublikowano: 17.01.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1128

„Musimy mieć w sobie wolę, bardzo silną wolę, by się temu przeciwstawić, by tę walkę o polską tożsamości, o przyzwoitość w naszym życiu publicznym wygrać” – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, nawiązując tym samym do grupy osób z transparentami strajku kobiet przed kościołem.

Lider PiS uczestniczył w sobotę we mszy świętej w przeddzień 8. rocznicy śmierci swojej matki Jadwigi Kaczyńskiej w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach (województwo świętokrzyskie). Przed kościołem grupa osób z transparentami Strajku Kobiet w czasie uroczystości skandowała przez megafon skandowali hasło: „Twoja wina”.

Kaczyński w swoim wystąpieniu przyznał, że po raz pierwszy od ośmiu lat przemawia wewnątrz kościoła, a nie przed świątynią, ponieważ jak powiedział „tam na zewnątrz stoją ludzie, którzy służą najgorszej sprawie”. W jego ocenie osoby te „służą sprawie niszczenia Kościoła, niszczenia naszego narodu”. „I to jest coś, o czym musimy pamiętać, musimy mieć to w swojej świadomości, ale musimy mieć także w sobie wolę, bardzo silną wolę, by się temu przeciwstawić, by tę walkę o polską tożsamości, o przyzwoitość w naszym życiu publicznym wygrać” – dodał.

Prezes PiS powiedział także, że przed świątynią, gdzie odbywała się uroczystość, jest panteon tych, którzy zasłużyli się miastu i Polsce swoją walką, pracą czy postawę. „Ta postawa, to odrzucenie zła było niezmierne ważne” – powiedział. „Mówię o tym nieprzypadkowo, bo i dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo to zło atakuje – atakuje nasz kraj, naszą ojczyznę, nasz naród, atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości – atakuje Kościół, Kościół katolicki” – zaznaczył.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
robcioRR
Użytkownik
robcioRR

Kurdupel z Zoliboza teraz przykrywa goralskie VETO wscieklymi macicami. BRAWO GORALE!!!!!! Lawina ruszyla od Yatr do morza!!!!