Już jest drożej

Opublikowano: 09.01.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1956

Od 1 stycznia 2022 r. zwiększyły się rachunki za energię i gaz. Pisma informujące o nowych opłatach już przychodzą do mieszkańców.

Opłata za gaz wzrosła średnio o 54 proc, a za prąd o około 24 proc. Takie są rachunki dla klientów indywidualnych, których taryfy są regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki.

Jeszcze bardziej podrożał prąd i gaz dla przedsiębiorców i samorządowców, których taryfy nie są regulowane przez URE, bo rachunki są regulowane na zasadach rynkowych. W ich przypadku rachunki rosną o setki procent.

Jak ustalił „Business Insider”, na razie rekord należy do Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w warszawskiej dzielnicy Włochy. Tam stawki urosły o prawie 1000 proc. Nieco taniej jest w w Zakładzie Gospodarowania Nieruchomościami dzielnicy Wawer, gdzie nastąpił wzrost o 900 proc. Jak widać, zakłady gospodarowania nieruchomościami jakoś nie mają szczęścia do cen. Władze stolicy poinformowały, że miasto napisze protest do URE w związku z tymi podwyżkami.

Autorstwo: AL
Źródło: Trybuna.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.