Julian Assange zdradzony przez rząd australijski

Opublikowano: 21.11.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1914

Amerykańskie medium śledcze „The Grayzone” obnażyło systematyczne kłamstwa rządu australijskiego, który przez lata udawał, że robi cokolwiek dla ratowania swego obywatela, przebywającego obecnie w więzieniu specjalnym Belmarsh pod Londynem, choć brytyjska prokuratura nie przedstawiła mu żadnych zarzutów. Na australijskim dziennikarzu i wydawcy ciąży amerykański wniosek o ekstradycję. Amerykanie chcą go wsadzić dożywotnio do więzienia za ujawnienie zbrodni amerykańskich w Iraku i Afganistanie, których nie podważają.

Wyniki śledztwa „The Grayzone”, podpisane przez brytyjskiego dziennikarza śledczego Kita Klarenberga, wykazują, że australijska dyplomacja nie tylko systematycznie oszukiwała swą opinię publiczną twierdząc, że roztoczyła nad nim opiekę konsularną, ale też świadomie zamknęła oczy na alarmujące raporty o jego stanie i torturach. Mało tego, robiła wszystko, by utrudnić jego obronę, zgodnie z nakazem, który przyszedł z Waszyngtonu. „Nowe dokumenty ukazują zdradę Juliana Assange’a przez rząd australijski” – pisze Grayzone.

Australia rzeczywiście wysyłała do brytyjskiego więzienia swoich funkcjonariuszy, którzy widzieli go kilka razy i ściśle raportowali zarówno postępowanie brytyjskich strażników więziennych, jak i dziwne wydarzenia, które spotykały założyciela „WikiLeaks”. Np. w dwa lata po nieudanych planach CIA porwania i zabicia go, gdy pozostawał izolowany w ambasadzie Ekwadoru, pobrano mu krew w więzieniu, by stwierdzić, że ma AIDS i może wkrótce umrzeć na tę chorobę. Na szczęście jego obronie wspartej przez specjalnego sprawozdawcę ONZ ds. tortur udało się stosunkowo szybko doprowadzić do kolejnych testów, które wykazały wynik odwrotny.

Rząd australijski doskonale wiedział o „aferze AIDS”, lecz nie kiwnął nawet małym palcem. Nie reagował nawet, gdy raporty donosiły o jego stanie psychicznym („jego duch gaśnie”, „tak ścisła izolacja wpływa na jego umysł”, „ma już halucynacje, bardzo schudł” itp. ). Autor sugeruje, że cisza zachodnich mediów, które korzystały wcześniej z odkryć Assange’a, jak i cisza rządów krajów wasalnych imperium amerykańskiego, bierze się z politycznych nacisków „Five Eyes”, tj. sojuszu tajnych służb Australii, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii i Kanady, pod kierunkiem USA.

Autorstwo: Jerzy Szygiel
Na podstawie: TheGrayZone.com
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.