Judaizm religię państwową Czarnogóry

Opublikowano: 21.09.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 214

Premier Czarnogóry w rozmowie z izraelskim głównym rabinem aszkenazyjskim Yona Metzgerem powiedział, że jego kraj uznaje judaizm za religię państwową. Podczas narady mającej miejsce w stolicy Podgoricy, przywódca Czarnogóry zauważył, że judaizm otrzyma taki sam status prawny jak katolicyzm, prawosławie i islam.

„Uczynię wszystko co w mojej mocy, żeby rozwiązać ten problem, albo w ramach nowego prawa albo przez wniesienie poprawek do już istniejącego prawa.”- powiedział przywódca Czarnogóry.

W Czarnogórze mieszka obecnie garstka żydów, ale miejscowi urzędnicy mają nadzieję, że zmiana państwowego statusu judaizmu będzie pobudzać żydowską przedsiębiorczość i inwestycje.

Tłumaczenie: RX
Źródło oryginalne: www.3rm.info
Źródło polskie: Stop Syjonizmowi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
senseimarcel
Użytkownik
senseimarcel

Jeszcze im ten Judaizm uszami wyjdzie.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Bydło zabeczało z tęsknoty za batem Pana ? ;)

Machiawelli
Użytkownik
Machiawelli

A to ciekawe…to skoro są tak otwarci na wszystkie grupy mniejszościowe to może latający potwór spagetti też znajdzie swoje miejsce dla siebie ;P