Jordan Peterson tworzy alternatywę dla WEF

Opublikowano: 31.01.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3405

Profesor psychologii i mówca publiczny Jordan Peterson ogłosił utworzenie międzynarodowego konsorcjum, które posłużyłoby jako rodzaj alternatywy dla elitarnego Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) i zapewniłoby przeciwwagę globalistycznym narracjom.

Peterson przedstawił swój plan w podcaście Joe Rogana, mówiąc mu, że na przełomie października i listopada 2023 r. w Londynie planowane jest inauguracyjne wydarzenie grupy. Zapowiedział, że do konsorcjum zostanie zaproszonych około 2000 osób ze świata biznesu, kultury i polityki, dodając, że zależy mu na tym, aby dyskusje były otwarte dla publiczności, a członkostwo w organizacji było jak najszersze. Oznaczałoby to uczestnictwo na podobnej skali, jak ostatnie spotkanie WEF w Davos w Szwajcarii, które zgromadziło około 2700 międzynarodowych przywódców, dyrektorów z Wall Street, bankierów centralnych i celebrytów.

Peterson powiedział, że główną ideą konsorcjum – które nie ma jeszcze oficjalnej nazwy – będzie przedstawienie „alternatywnej wizji przyszłości… wobec WEF”. Krytycy argumentują, że WEF stosuje taktykę zastraszania i maluje straszny obraz przyszłości, aby uzasadnić proponowane rozwiązania, takie jak Wielki Reset. Na przykład, przed tegorocznym spotkaniem WEF, grupa ogłosiła rok 2023 „rokiem polikryzysu”, przedstawiając obszerną matrycę zagrożeń, z silnym naciskiem na zmiany klimatu, którą krytycy potępili jako bezpodstawną panikę.

Wielki Reset, który kojarzony jest z kontrowersyjnym hasłem „nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy”, proponuje odgórne podejście do zarządzania różnymi zagrożeniami, w tym przeorganizowanie kapitalizmu w celu bardziej równomiernego podziału dochodów i wzmocnienie globalnej architektury instytucji międzynarodowych. Krytycy Wielkiego Resetu twierdzą, że jest to próba podważenia suwerenności narodowej przez organizacje międzynarodowe poprzez centralizację władzy i podejmowania decyzji kosztem swobód jednostki i społeczności lokalnych. Istnieją również obawy, że proponowane rozwiązania wiążą się z wysokim stopniem interwencjonizmu gospodarczego ze strony rządów i inżynierii społecznej ze strony globalnych elit, które chcą narzucić postępowe wartości i przekonania narodom o tradycyjnych poglądach.

Jako alternatywę dla tego, co opisał jako „apokaliptyczne narracje WEF”, Peterson powiedział, że konsorcjum chce „przedstawić wizję, która jest zachęcająca”. „Wyobraź sobie, że możesz mieć świat, jakiego pragniesz” bez „żadnych z tych nonsensów maltuzjańskich ograniczeń wzrostu”.

Maltuzjańskie granice wzrostu to koncepcja oparta na założeniu, że wzrost populacji ostatecznie przewyższy podaż żywności, prowadząc do powszechnego głodu, chorób i śmierci. Kluczowa krytyka tego pomysłu polega na tym, że jest on zbyt uproszczony i nie uwzględnia złożonej zależności między produkcją żywności, populacją i postępem technologicznym. Jest to również niezgodne z danymi historycznymi, ponieważ tragiczne prognozy modelu nie sprawdziły się pomimo rosnącej globalnej populacji, ponieważ produkcja żywności nadążała za postępem technologicznym i rolniczym.

Peterson wymienił niektóre z podstawowych pomysłów, które zostaną omówione na spotkaniu w październiku/listopadzie 2023 r., w tym zwiększenie produkcji i dystrybucji energii, ochronę wolności jednostki przed tyranią oraz przeciwdziałanie spadającemu wskaźnikowi urodzeń za pomocą polityki prorodzinnej. „Nie można uratować planety, podnosząc ceny energii tak, że nikt biedny nie będzie mógł sobie na nie pozwolić. To nie wchodzi w rachubę” – powiedział, dodając, że rozwój alternatywnych źródeł energii byłby mile widziany, ale „nie można narzucać biednym swojej utopijnej wizji w służbie narcyzmu”. „Będziemy starali się wzbogacić biednych – spróbujemy złagodzić ubóstwo” – powiedział.

Peterson powiedział, że kluczowym punktem dyskusji konsorcjum będzie, jak uzyskać „energię i zasoby po najniższych możliwych kosztach, tak szybko, jak to możliwe, dla jak największej liczby ludzi na całym świecie”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Stary Kulas 31.01.2023 14:55

  Czyli takie PO maks? Ich jedyną koncepcją jest brak zgody na koncepcję WEF, tak jak programem PO jest zwalczanie programu PiS.

  PS. Ciekawe jaka może być alternatywa dla obecnie istniejącego rynku, opartego na ciągle rosnącej konsumpcji.

 2. Napoleon 31.01.2023 15:42

  @Stary Kulas >> Jest alternatywa dla ciągle rosnącej konsumpcji, ale to by trzeba było rozpisać.
  Droga którą teraz próbują podążać miliarderzy jest drogą w ślepy zaułek, bo to kwestia czasu jest jak ludzie się zbuntują i zaczną gdzieniegdzie robić czystki.
  Opiszę tylko kilka punktów propozycji, za które powinni być odpowiedzialne przede wszystkim korporacje (ale nie tylko):

  – produkcja sprzętu elektro tak, by dało się go naprawiać, a nie, że po skończeniu gwarancji ląduje na śmietniku bo nie da się naprawić (to jest ważny punkt bo korporacje na tym miliardy zarabiają a chcą ludziom jakieś CO2 wprowadzać).

  – ograniczanie głupich reklam – w tv, wszędzie – przecież to jest bezcelowe a wszystko to kosztuje (materiał, CO2 przy produkcji, itp, a nikomu to nie jest potrzebne)

  – ograniczyć ludziom auta, ale nie tak jak te elektryki, tylko żeby 1 dorosły mógł mieć 1 samochód prywatnie, bo znam osoby, które mają po parę samochodów na osobę (co innego firmy).

  – rozbijać duże szkodliwe hodowle zwierząt na wiele mniejszych (tam gdzie kury się męczą np) i promować i dofinansowywać te mniejsze by było więcej zdrowej żywności. Można też wrócić do pgrów – to było mądre ale głupek balcerowicz kazał to polikwidować. Szkoda że tego pajaca do tej pory nikt nie zlikwidował za zniszczenie gospodarki Polski.

  – zakaz dla zagranicznych firm wyrębu lasów tak jak to robi ikea. Chcą zarabiać to niech biorą od siebie. Można im częściowo sprzedawać, ale nie tak jak do tej pory, że drzewo jest np sprzedawane do Chin z 3-krotną przebitką a potem u nas papier mocno drożeje. To jest chore !

  – programy sadzenia większej ilości drzew a nie sprzedawanie każdej dostępnej działki deweloperom czy robienia betonowego miasta. Tu podam przykład jak to u mnie w mieście na moim osiedlu posadzono bardzo dużo drzew – teraz każdy z miasta chciałby mieszkać na tym osiedlu. Szkoda że jest to tylko jedno takie osiedle na kilka w moim mieście i nie myślą spółdzielnie żeby to zmienić.

  – butelki – tu nie będę pisał bo wiadomo o co chodzi, jak to u nas wcześniej było. Niestety tylko my Polacy o tym myślimy i wiemy, że to jest dobre.

  To tyle, to są luźne przykłady. Jak NWO będzie coraz bardziej przyciskać ludzi z tymi swoimi głupimi pomysłami to może pomyślę o napisaniu i wydaniu książki o tym jak powinien wyglądać świat dla ludzi – zdrowy i normalny, taki że będzie dla ludzi, rodzin i przyrody.
  A nie dla ludzi z chipami i paszportami CO2.

  P.S. Dobrym pomysłem byłoby też napisanie książki z pomysłami wielu osób i wybrania tego co najlepsze (tak myślę).

 3. pikpok 31.01.2023 16:16

  Sprzęt naprawiać a ludzi uświadamiać
  https://www.rt.com/news/570432-chinese-chips-espionage-threat-report/
  ,,Urządzenia obsługujące Internet rzeczy stale przesyłają dane dotyczące użytkowania do swoich producentów”
  ,,Te moduły „konia trojańskiego” można znaleźć w każdym urządzeniu podłączonym do Internetu przedmiotów, od laptopów i inteligentnych zegarków po samochody, lodówki, inteligentne liczniki, kamery z dzwonkami do drzwi, automaty do płatności kartami kredytowymi, a nawet żarówki. Zaprojektowane do zbierania danych o użytkowaniu i przesyłania ich z powrotem do producenta za pomocą sieci 5G, mogą tworzyć stosunkowo szczegółowy obraz użytkownika, społeczności lub całej branży.”

 4. replikant3d 31.01.2023 18:45

  Napoleon, piękna ,,bajka,,…niestety tylko bajka…globaliści to bezwzględne psychole nie pozwolą na coś takiego.

 5. replikant3d 31.01.2023 18:45

  Napoleon, piękna ,,bajka,,…niestety tylko bajka…globaliści to bezwzględne psychole i nie pozwolą na coś takiego.

 6. wojtek 01.02.2023 10:28

  moim zdaniem trzeba by zarzucic idee postepu w nieskonczonosc której absurd jest widoczny na kazdym kroku, dla przykladu od bardzo dawna w samochodach nie dzieja sie zadne rewolucyjne zmiany ale nowe modele powstaja co 4-5lat, na etapie projektowania roznych sprzetów okresla sie ile maja wytrzymac a nie produkuje by wytrzymaly tak dlugo jak obecny stan wiedzy pozwala.

 7. Piron 06.02.2023 01:53

  Napoleon! masz sporo racji, ale zapomniałeś o wielu bardzo istotnych elementach, np powszechna społeczna edukacja (nie mylić z obecnie panującą indoktrynacją) mająca na celu odkłamanie tego pseudo-pro-społecznego bełkotu elit. Oprócz tego moim zdaniem należy zlikwidować dłużny pieniądz (lichwę) oraz dążyć do rozdrobnienia energetyki (lokalne siłownie dla jednorodzinnych domów, bloków, małych osiedli lub ew wsi, tak aby zatrzymanie lub zniszczenie jakiejś elektrowni nie powodowało ekonomicznego upadku regionów lub nawet całych państw). Korporacje won, tzn preferencyjnie są traktowani tylko mali rodzimi przedsiębiorcy, wszyscy pozostali wraz z rosnącymi zyskami płacą proporcjonalnie wyższy podatek (ten mechanizm skutecznie powstrzyma wyzysk i spowoduję równomierne rozłożenie się bogactwa). Wynalazki oraz innowację powinny być bezpłatnym, lokalnym dobrem społecznym, a nie jak dotychczas kontrolowaną zabawką w rękach “kilku wybrańców” (czytaj najbogatszych). Powrót do korzeni opieki zdrowotnej, tzn powszechna dostępność, bezpłatność, leczenie przede wszystkim naturalnymi metodami oraz lekami. Napoleon, to tylko mały procent moich własnych pomysłów co należy zrobić, aby świat stał się miejscem przyjaznym do życia ludzkości, myślę że w tej kwestii są ode mnie znacznie mądrzejsi i bardziej pomysłowi ludzie, więc podzielam twój pomysł spisania tego wszystkiego w formie książki. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.